Isparta'da su bedava

Giriş Tarihi: 7.8.2015 17:31 Güncelleme Tarihi: 7.8.2015 17:39
Isparta'da su bedava

Isparta'da yoksul vatandaşlar düşünülerek üç tona kadar su kullanımlarında su ücreti ve evsel atık bedeli alınmaması kararlaştırıldı. Karar yaklaşık 7 bin 600 su abonesini ilgilendiriyor.

Isparta Belediye Başkanlığına yapılan teklifte ev ve iskansız meskenlerde su abonelerinden 3 tona kadar kullanılan su miktarı karşılığı su ücretinin alınmaması evsel atık bedelinin de bu doğrultuda yeniden değerlendirilmesi istendi. Teklifi değerlendiren Belediye Tarife Komisyonu çalışmasını tamamladı.


7600 ABONEYİ İLGİLENDİRİYOR


Su tüketim hakkının en temel insan hakkı olduğuna dikkat çeken Komisyon Başkanı Musa Kaya, "Su dünyamızda sürdürülebilir bir hayat için insanlığın hastalıklardan korunması ve hijyen için de vazgeçilmez temel bir ihtiyaçtır. Su yaşam hakkı olduğu için evrensel bir haktır. Güller diyarı Isparta'mızda yaşayan fakir fukara, yaşlı, ihtiyaç sahibi vatandaşların mutlu olması için aylık olarak su miktarı üç tonu geçmeyen meskenlerden su ücret ive evsel atık bedeli alınmaması uygun bulunmuştur" dedi.


HEDEFİMİZ YAŞLI VE FAKİR VATANDAŞLAR


Kullanım konusunun 3 ton ile başlatılacağını dile getiren Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, "Buradaki gayemiz yaşlı insanlarımız ve maddi durumu iyi olmayan insanlarımız. Bu insanlarımız bir, bir buçuk ton su kullanıyor ve 8 lira da katı atık bedeli ödüyor. 2 lira su parası öderken, bunun yanında 8 liralık da katı atık bedeli eklenmiş oluyor. Bu ihtiyaç sahibi insanlarımızı çok rahatsız ediyor. Burada hedefimiz yaşlı ve fakir insanlarımız. 3 ton ile başlayacağız, durumu inceleyeceğiz, hedef tuttuysa 5 tona gerek yok diyeceğiz. Bu birinci kademedir. Duruma göre ilerleyen dönemde yeni teklifte getirilebilir dedi.


SUYU UYGUN FİYATA VERİYORUZSuyun metreküp bedelinin Türkiye'de en ucuz rakam olduğunu da belirten Başkan Günaydın konuşmasını şöyle tamamladı:
"Suyu uygun fiyattan veriyoruz. Türkiye'nin en önde gelen ve ucuz şehri Isparta. Bunun yanında ihtiyaç sahiplerimize 8 lira da fazla geldiği için böyle bir düzenlemeye gidilmiştir. Bu olayı belediye olarak uzun süredir düşünüyorduk.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta'da su bedava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN