Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üçüz kızlar aynı tıp fakültesini kazandı

Tek yumurta üçüzü kız kardeşler Aslı, Başak ve Deniz Kozak, üniversite sınavında birinci tercihleri olan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı

Giriş Tarihi: 7.8.2015
Üçüz kızlar aynı tıp fakültesini kazandı
Antalyalı İsmailÜmmüşen Kozak çiftinin tek yumurta üçüzü kızları Aslı, Başak ve Deniz (18) üniversite tercihlerinde de ayrılmadı. Üniversite sınavında büyük başarı elde eden üçüzler birinci tercihleri olan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanıp kayıt yaptırdı. Türkiye sıralamasında ilk 10 bin öğrenci arasına giren üçüzler 6, 9 ve 33. sıradan bölümlerine yerleşti. Üçüzler diğer birçok tıp fakültesine de puanları yetmesine rağmen, birbirlerinden ayrılmamak için birinci tercih olarak Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni tercih ettiklerini söyledi.

İŞÇİ BABANIN GURUR KAYNAĞI
Kamu işçisi baba İsmail Kozak üçüz kızlarının aynı üniversiteyi kazanmalarına çok sevindiğini söyledi. Kızlarının hep kendisine müjdeler yaşattığını da belirten Kozak, "Eşim hamile kaldığında ikiz beklerken üçüz olduklarını öğrendik. Eşim tek başına büyütürken ister istemez zorluklar yaşadık. Yakınlarımızın desteği ile büyütüp okuttuk. Kızlarımdan Aslı Kozak (18) Adem Tolunay Anadolu, Başak Kozak (18) Yusuf Ziya Öner Anadolu, Deniz ise Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Liselerini takdirle bitirdi. Hep takdir ve onur belgesi aldılar. Tıp istiyorlardı. İlk tercihleri ile hayallerindeki okulu kazandılar" diyerek mutluluklarını dile getirdi. Anne Ümmüşen Kozak da kızlarının Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanmalarının en çok kendisini mutlu ettiğini söyledi. Diğer kızları Fatma Kozak'ın da Çevre Mühendisliği okuduğunu belirten anne Kozak "Üniversiteye kayıtlarını yaptırdık. Şimdi eşimle birlikte onlara hediye olarak Bodrum'da tatil yapacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üçüz kızlar aynı tıp fakültesini kazandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN