sınav tarihleri ne zaman?

Giriş Tarihi: 11.8.2015 14:43 Güncelleme Tarihi: 11.8.2015 14:44
Ehliyet sınav tarihleri ne zaman?

sınav tarihleri ne zaman? Sorusunun yanıtı haberimizde. Sürücü adayları MEB tarafından 2015 yılında gerçekleştirilecek Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavının 3’üncüsü 27 Haziran tarihinde yapılacak. Sınava girecek adaylar haberimizden direksiyon sınav tarihlerini ve diğer detayları haberimizden takip edebilir. İşte ve direksiyon sınav tarihi bilgileri.

sınav tarihi ne zaman yapılacak? Sorusunun yanıtı detaylarda. Milli Eğitim Bakanlığı'nca her yıl çeşitli dönemlerde yapılan Ehliyet Sınavlarının 3'üncü olan MTSAS sınavının tarihini açıkladı. Sürücü adayları ni ve direksiyon sınav tarihlerini haberimizden öğrenebilirler. Ehliyetlerde yapılan son değişiklikleri ve detaylı bilgiler ayrıntılarda mevcuttur. İşte 2015 Ehliyet Sınav tarihleri ve direksiyon sınav tarihleri bilgileri.

İŞTE 2015 EHLİYET SINAV TARİHLERİ


2015 yılında yapılacak ehliyet sınavının tarihleri MEB tarafından açıklandı. 2015 yılının ilk ehliyet sınavı 10 Ocak tarihinde gerçekleştirildi ve sonuçları adaylara duyuruldu. Şimdi ise 2015 yılının ikinci ehliyet sınavı gerçekleştirilecek. Sınav 21 Mart günü yapıldı. 21 Mart'ta gerçekleştirilen sınavın başvuruları 14 Ocak 2015 tarihinde başlarken 8 Şubat 2015 Pazar gününe kadar devam etti. Şimdi adaylar Temmuz ayında yapılacak sınava başvurmaya hazırlanıyor. 7 Temmuz 2015'te yapılacak sınavın başvuruları 6 Nisan'da başlayacak ve 12 Haziran'a kadar devam edecek.

2015 Direksiyon sınav tarihleri:


Direksiyon sınavı 9-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılacak. Ehliyet sınavından 70 puan ve üzeri alanlar direksiyon sınavına girmeye hak kazanıyor.

Direksiyon sınavında dikkat edilmesi gereken Önemli hususlar

Koltuk ve ayna ayarlarını yap. Emniyet kemerini tak.
Vites kolunu boşa al. Kontak anahtarını çevirerek aracını çalıştır.
Debriyaj pedalına basarak vitesi Bir'e al.
Aracın kalkış yönüne doğru sinyalini ver ve El frenini indir.
Hareket edecek olan aracının debriyajını yavaş yavaş gevşeterek hafif gaz vererek kalk.
Gaz pedalına bas, araç devrini aldıktan sonra debriyaj pedalına basarak vites kolunu İki'ye al.
U dönüşü yapmak için gazı kes vites kolunu bire al dönüş yapacağın yöne doğru sinyalini ver,orta dikiz aynandan aracının
arkasına bak yol müsait ise dönüşünü yap.
U dönüşü bitiminde direksiyon hakimiyetini bozmadan yolun sağ şeridini takip et.
Aracı (sağa) yanaştırırken sağ sinyalini ver.
Duruşlar (Park) için debriyaja bas geri görme aynasına bak müsaitse frene bas.
Aracı terk etmeden önce vites kolunu boşa al emniyet kemerini çıkar ve El frenini çek.
Aracı terk ederken vitesi 1 e alın.
Araçtan inerken sol aynayla arkanı mutlaka kontrol ederek çık.

Ehliyet alacaklara müjde!
Yüzbinlerce adayın sertifikalarını ehliyete dönüştürmesi için 29 Mayıs'a kadar verilen sürenin ardından sevindiren bir gelişme yaşandı. Randevu alımlarında yoğunluk yaşanmasından dolayı 29 Mayıs 2013'ten önce ehliyet almaya hak kazanan adaylara randevusuz müracaat hakkı verildi.
1 milyon 100 bin sertifikanın ehliyete dönüştürülmesi için 29 Mayıs'a kadar süreleri bulunan adayları sevindirecek bir gelişme yaşandı. İstanbul'da 29 Mayıs 2013'ten önce sertifika alan adaylara, randevu alımlarında yaşanan yoğunluktan ve sürenin kısıtlı olmasından dolayı randevusuz müracaathakkı verildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada belirtilen tarihten önce sertifika alan adayların randevu almaksızın herhangi bir Trafik Tescil kuruluşuna müracaat etmeleri gerektiği belirtildi.
Ehliyet sınav tarihleri ne zaman? Sorusunun yanıtı haberimizde. Sürücü adayları MEB tarafından 2015 yılında gerçekleştirilecek Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavının 3'üncüsü 27 Haziran tarihinde yapılacak. Sınava girecek adaylar haberimizden direksiyon sınav tarihlerini ve diğer detayları haberimizden takip edebilir. İşte ehliyet sınav tarihleri ve direksiyon sınav tarihi bilgileri.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ehliyet sınav tarihleri ne zaman?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN