Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kebap davası!

Diyarbakır'da sipariş verdiği yedi porsiyon ciğer kebabını almadığı gibi paketi getiren servis elemanının cep telefonuna el koyan kişi iki yıl hapis cezasına çarptırıldı

Giriş Tarihi: 11.8.2015
Kebap davası!
Diyarbakır'da 3 Temmuz günü Aydın Yaşar'ın (55) işlettiği lokantayı arayan Atman Buluttekin (32) verdiği adrese yedi porsiyon ciğer kebabı gönderilmesini istedi. Ciğerleri pişiren lokanta sahibi, garsonluk yaptırdığı oğlu Agit Yaşar'a (22) paketleri verip, adrese teslim edilmesini istedi. Atman Buluttekin ile yolda karşılaşan Agit Yaşar, "Abi kebapları getirdim, nereye gidiyorsun" dedi. Buluttekin ise "Benim şarjım bitti. Sen cep telefonunu ver, 7. Kolordu Komutanlığı nizamiye girişinde çalışan ustaları arayacağım. Sen siparişleri nizamiye girişine götür. Sonra internet cafeye gel, hesabı orada vereceğim" dedi. Ancak nizamiye girişine gittiğinde kimsenin ciğer siparişi vermediğini öğrenen garson ve servis elemanı Agit Yaşar, internet kafeye gitti. Atman'ı orada da bulamayan genç, kebaplarla birlikte lokantaya geri döndü.

GÜVENİ KÖTÜYE KULLANDI

Oğlunu elindeki kebaplarla gören Aydın Yaşar, polisi arayıp şikâyetçi oldu. Gözaltına alınan Atman Buluttekin ise ifadesinde, sipariş vermediğini söyledi. Lokanta sahibi Aydın Yaşar, oğlunun cep telefonunu alan sanıktan önce şikâyetçi oldu, daha sonra şikâyetinden vazgeçti. Mahkeme, işlenen suçun sabit olduğunu belirterek, sanığı "Kişinin algılama zayıflığından istifade ederek güveni kötüye kullanmak" ve kebap siparişi bahanesiyle cep telefonu hırsızlığı suçundan toplam iki yıl hapisle cezalandırıp, cezayı ertelemedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kebap davası!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN