Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yolun ortasına muhtarlık ofisi!

İzmir'in Basmane semtindeki Faikpaşa Mahallesi'nde, Konak Belediyesi tarafından, muhtarlık için yolun ortasına ofis yapılması şaşırttı.

Giriş Tarihi: 11.8.2015 09:54 Güncelleme Tarihi: 11.8.2015 09:56
Yolun ortasına muhtarlık ofisi!
Konak Belediyesi tarafından, Basmane semtindeki Faikpaşa Mahallesi'ne muhtarlığı için 967 sokakta yolun üzerine beton döküp, prefabrik ofis yapıldı. Yolun ortasına yapılan muhtarlık ofisi, sadece çevrede yaşayan vatandaşları değil Faikpaşa Mahallesi Muhtarı Abbas Tunç'u da şaşırttı. Hem muhtar Tunç hem semt sakinleri yaklaşık "Muhtarlık binası daha uygun boş alana yapılabilirdi" dedi.


Yeni muhtarlık binası talebinin kendisinden geldiğini dile getiren Fakipaşa Mahallesi Muhtarı Abbas Tunç, "Aldığım 850 TL maaşın 450 TL'sini muhtarlık binasına kira olarak ödüyor, gerisi kalanla ailemi geçindirip çocuklarıma bakmaya, okutmaya çalışıyorum. Şehit Fethi Bey İlkokulu'nun çıkış kapısına yakın bir yerde, yolun ortasına beton dökülüp bina yapılmasını ben istemedim. Zaten sokağımızda bir trafik yoğunluğu var. Okul açıldığında trafik daha da karmaşa içine girecek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yolun ortasına muhtarlık ofisi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN