Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antik Çağ Halk Pazarı açıldı!

Aizonai borsasında kurulan 'Antik Çağ Halk Pazarı' Belediye Başkanı Sayın Kamil Saraçoğlu’nun katılımıyla açıldı.

Giriş Tarihi: 12.8.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 12.8.2015 17:31
Antik Çağ Halk Pazarı açıldı!
2 bin yıl önceki tarih Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesinde yeniden canlandı. Çavdarhisar halkı ve Aizonai kazı ekipleri tarafından hazırlanan 'Antik Çağ Halk Pazarı' açıldı. Açılışa Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Vali Şerif Yılmaz, Kütahya Milletvekilleri Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu ve İshak Gazel, , İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Uğur, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muhittin Şahin, Kütahya Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Altınkaya, Çavdarhisar Belediye Başkanı Halil Başer, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.Etkinlik, Kazı Evi önünden kortej yürüyüşüyle başladı. Kortejin bitiş noktası olan Aizonai Borsası'na gelen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve beraberindeki protokol heyeti burada çalınan ilk 'gong' sonrası antik çağ kıyafetleri giymiş arkeoloji öğrencileri ve Çavdarhisarlı çocuklar tarafından hazırlanan dans gösterisini izledi.


Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, daha sonra 2'inci el giysiler, antik çağ giysileri, yöre kadınları tarafından hazırlanan organik ürünler, bitkisel ürünler, kitap ayraçları, Aizanoi kartpostalları, Çavdarhisarlı çocukların tasarladığı Aizanoi temalı ürünler, Roma imitasyon diademleri, Kybele süpürgelerinin satıldığı standları gezdi.


Renkli görüntülerin yaşandığı Antik Çağ Pazarında ürünler İmparator Diocletianus'un tavan fiyat kararnamesi dikkat alınarak, açık artırmayla satışa sunuldu. Açık artırma sonrası Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve protokol üyeleri Dünya'nın ilk borsasında gong vuruşu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antik Çağ Halk Pazarı açıldı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN