MHRS Sistemi - Online al

Giriş Tarihi: 4.5.2015 11:12 Güncelleme Tarihi: 14.8.2015 10:49
MHRS Hastane Randevu Sistemi - Online hastane randevu al

MHRS sistemine üye olarak online nuzu hem hızlı hem de güvenli bir şekilde alabilirsiniz. MHRS sitemi ile online randevu almak ve MHRS hastane randevu sistemine üyelik işlemleri hakkında detaylı bilgi için haberimizi inceleyebilirsiniz.

Son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte artık sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşa larında büyük bir yenilik getiriliyor. Özellikle de vatandaşların su alımlarında yaşadıkları büyük zorluklar ve sorunlar nedeni ile çok yüksek oranda mağduriyetlerin yaşanıyor olması nedeni ile Sağlık Bakanlığı tarafından gelişen internet teknolojisinin aktif kullanımı ile bu konuda önemli bir çözüm getirildi. Böylelikle vatandaşlar artık tüm kamu hastanelerine randevu alımlarını online olarak kolay bir şekilde gerçekleştirebilme fırsatına sahip olabiliyor. Özellikle de dijital platform üzerinde yer alan Sağlık Bakanlığı'nın Merkezi Hastane Randevu Sistemi'ni kullanarak internet üzerinden hastane randevularını alabiliyor.


Dijital platform üzerinde Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşın hizmetine sunulan MHRS hastane randevu sistemi sayesinde vatandaşlar oldukça kolay ve hızlı bir şekilde internet üzerinden tüm kamu hastanelerine ve ağız ve diş sağlığı merkezlerine online olarak randevu alabilme imkanına sahip olabiliyor. Bu kapsamda vatandaşların internet üzerinden hastane randevularını alabilmeleri için Sağlık Bakanlığı'nın resmi hastane randevu sistemine üye olmaları gerekiyor. MHRS hastane randevu internet sayfasında vatandaşlar 'randevu al' seçeneği ile ilgili ekranı açabiliyor. Bu ekranda randevu alımları için gerekli olan üyelik işlemleri Merkezi Hastane Randevu Sistemi' nin resmi sayfası mhrs.gov.tr üzerindeki 'yeni üye' sayfasından üyelik işlemleri oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

MHRS hastane randevu sistemine üye olabilmek için vatandaşlar 'T.C. kimlik numarası', 'adı', 'soyadı', 'cinsiyeti', 'doğum yeri', 'doğum tarihi', 'baba adı', 'anne adı', 'cep telefonu numarası', 'sabit telefon numarası' ve 'e-posta adresi' bilgilerini girerek ve 'parola' belirleyerek Sağlık Bakanlığının bu sistemine üyelik işlemlerini tamamlayabiliyor. Böylelikle MHRS hastane randevu sistemi ekranında 'T.C. kimlik numarası' ve 'parola' ile sisteme giriş yaparak randevu alabiliyor. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşların hastanede yaşadıkları mağduriyetlere ve çilelere son vermek amacı ile geliştirilen Merkezi Hastane Randevu Sistemi içerisinden randevu almak isteyen vatandaşlara oldukça geniş kapsamlı bir hizmet sunuluyor.

Özellikle de MHRS hastane randevu sistemi içerisinde randevu alımları için vatandaşlar 'il', 'ilçe', 'hastane', 'semt polikliniği', 'klinik', 'klinik yeri' ve 'hekim' seçimlerini diledikleri gibi yapabiliyor. Bu şekilde vatandaşa seçimlerine uygun olan hekim, tarih ve saat seçenekleri sunulduğu gibi seçime uygun olan herhangi bir seçenek bulunmuyorsa alternatif hastane seçenekleri sunularak vatandaşın randevularını kolaylıkla alabilmeleri sağlanabiliyor. Bu neden ile de günümüz modern çağında vatandaşlar internette yer alna MHRS hastane randevu sistemini oldukça yoğun şekilde kullanıyor.

Sağlık Bakanlığı'nın MHRS hastane randevu sisteminin mobil bir uygulaması da bulunuyor. Özellikle de akıllı cihazların yaygın kullanıma ulaştığı bugünlerde vatandaşlar artık akıllı cihazlarına indirdikleri bir uygulama ile kolay bir şekilde hastane randevularını alabilme fırsatına sahip oluyor. Sağlık Bakanlığı'nın MHRS hastane randevu sistemini cep telefonlarından ALO 182' yi arayarak, cep telefonuyla da hastane randevularını alabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHRS Hastane Randevu Sistemi - Online hastane randevu al
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN