Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bagajdaki rehineyi PKK sorgulayacaktı

Eroin hesaplaşması için bagajda adam kaçıran üç kişi tutuklandı. Zanlıların akrabaları İlhami Sağlam'ı PKK tarafından sorgulanması için Hakkâri'ye götürdüğü iddia edild

Giriş Tarihi: 16.8.2015
Bagajdaki rehineyi PKK sorgulayacaktı
Malatya'da polis kontrol noktasında durdurulan aracın bagajında çuval içinde elleri ve ağzı bağlanmış şekilde bulunan İlhami Sağlam'ı, akrabalarının kaçırdığı ortaya çıktı. Uyuşturucu madde ticaretinden arandıkları belirtilen şüphelilerin aralarındaki anlaşmazlık nedeniyle Sağlam'ı İstanbul'dan Hakkari'ye götürmek istedikleri belirlendi. Malatya'da polis lojmanları önünde uygulama yapan polisler, durdurdukları araçta yaptıkları aramada bagajda bir çuval içerisinde elleri, kolları bağlı ağzı ise koli bandı ile kapatılan İlhan Sağlam'ı baygın halde buldu. Polisler gördükleri manzara karşısında şok yaşarken, olayın ayrıntıları da ortaya çıkmaya başladı. İstanbul'da sahte kimlikle oto galericide çalışan İlhami Sağlam'ın uyuşturucu anlaşmazlığı yüzünden akrabaları tarafından İstanbul'dan kaçırılıp, aracın bagajında Hakkari'ye götürüldüğü belirlendi. Zanlılar, İlhami Sağlam'ı "Gel, konuşalım" diyerek telefonla görüşmeye çağırıp, bayıltarak arabanın bagajına koydular. İstanbul'dan yola çıkan zanlıların Malatya'ya kadar yaklaşık 16 saat boyunca hiç durmadan hareket ettikleri belirlendi. Çuvaldan hiç çıkarılmadığı belirtilen İlhan Sağlam sıcaktan bitkin halde bulundu.

16 SAAT BAGAJDA KALDI
Şüphelilerin aralarında uyuşturucu anlaşmazlığı olan akrabaları İlhami Sağlam'ı PKK tarafından sorgulanması için Hakkari'ye götürdükleri öne sürüldü. Bu arada İlhami Sağlam'ın oğlunun da cezaevinde yattığı öğrenildi. Olayla ilgili gözaltına alınan Nihat, Gökhan ve Kemal Danış'ın uyuşturucu madde ticaretinden arandığı öğrenildi. Bagaj içinde bağlı olarak bulunan İlhami Sağlam'ın da 4 yıl önce İstanbul'da bir evde yaklaşık 20 kilogram uyuşturucu bulunması olayı ile ilgili olarak İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından hakkında tutuklama kararı olduğu ortaya çıktı. Nihat, Gökhan ve Kemal Danış "adam kaçırma, kişiyi hürriyetten yoksun bırakma, kasten yaralama ve sahte kimlik kullanma" suçlarından, bagajda bağlı bulunan İlhami Sağlam ise hakkındaki mahkeme kararından dolayı tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bagajdaki rehineyi PKK sorgulayacaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN