Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hava sıcaklığı, İç Ege ile Marmara'nın doğu kesimlerinde 1 ila 3 derece artacak, Ege ve Akdeniz'de mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerimizde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyretmeye devam edecek.

Giriş Tarihi: 17.8.2015 13:10 Güncelleme Tarihi: 17.8.2015 13:18
5 günlük hava durumu
Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Edirne, Kırklareli, Ordu çevreleri ile Tekirdağ'ın batısı, Kastamonu'nun güneyi, Sivas ve Yozgat'ın kuzeyi, Çankırı'nın kuzey ve doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize başta olmak üzere Ordu, Giresun, Trabzon, Artvin, Erzurum, Kars ile Ardahan çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.Rüzgar ise genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice esecek.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!KUVVETLİ YAĞIŞYağışların, Rize başta olmak üzere Ordu, Giresun, Trabzon, Artvin, Erzurum, Kars ile Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, lokal dolu gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerektiğini bildirdi.


BAZI İLLERDE HAVA DURUMUİSTANBUL: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu. (33)

ANKARA: Parçalı bulutlu,. (32)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu. (35)

ADANA: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu. (35)

Antalya: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu. (33)

SAMSUN: Parçalı bulutlu, iç kesimleri öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (29)

ERZURUM: Parçalı bulutlu, il genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.. (28)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık. (39)


BÖLGELERDE HAVA DURUMUMARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğusunun yer yer parçalı bulutlu, Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ'ın batısının kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, Yozgat ve Sivas'ın kuzey kesimleri ile Çankırı'nın kuzey ve doğusunun kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu, Kastamonu'nun güney kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz ile Ordu çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize başta olmak üzere Ordu, Giresun, Trabzon ve Artvin çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Erzurum, Erzincan, Ağrı, Kars ve Ardahan çevreleri ile Bingöl ve Tunceli'nin kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 günlük hava durumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN