Gelin Tatlıcı 300 bin TL ödeyecek

İşadamı Mehmet Tatlıcı'nın kendisini aldattığı iddiasıyla 26 yıllık eşine açtığı boşanma davasında mahkeme, başka bir erkekle fotoğrafları ortaya çıkan Gizem Tatlıcı'yı kusurlu buldu. Gizem Tatlıcı, 300 bin TL tazminat ödeyecek

Giriş Tarihi: 17.8.2015
Gelin Tatlıcı 300 bin TL ödeyecek
Merhum işadamı Mehmet Salih Tatlıcı'nın ilk evliliğinden olan büyük oğlu Mehmet Tatlıcı ile 26 yıllık eşi Gizem Tatlıcı boşandı. Gizem Tatlıcı'nın başka bir erkekle çektirdiği fotoğrafları ve mesajlaşmaları dikkate alındığında güven sarsıcı davranışlar içinde olduğunu belirten mahkeme, davalı eşin kocasına maddi-manevi toplam 300 bin lira tazminat ödemesine karar verdi. İş adamı Mehmet Tatlıcı, 2 yıl önce Beykoz Aile Mahkemesi'nde eşi Gizem Tatlıcı'ya boşanma davası dava açtı. Gizem Tatlıcı ile 1989'da evlenen ve 2 çocuğu olan Mehmet Tatlıcı, son 2 yıldır eşiyle karı-koca hayatı yaşamadıklarını öne sürdü. Tatlıcı'nın iddiasına göre, Gizem Tatlıcı, gece geç saatlerde eve gelerek odasına kapanıyor, vaktini bilgisayar başında ya da cep telefonundan mesaj atarak geçiriyordu. Mehmet Tatlıcı sonunda evi terk etmek zorunda kaldığını aktardı.

KARISINDAN 2 MİLYON LİRA İSTEDİ
İş ilişkilerinin dışarı sızdırılmasını önlemek için ruhsatlı bir danışmanlık şirketine ortam dinlemesi yaptıran Mehmet Tatlıcı, dinleme kayıtlarında eşinin şoke eden söz ve davranışlarıyla karşılaştı. Gizem Tatlıcı iddiaya göre, ortak şirket kurduğu Richard Israel Tuil ile evlilik dışı ilişki yaşıyordu, işyerine yatak odası bile yaptıran Gizem Tatlıcı, Tuil'le telefon görüşmelerinde "Seni seviyorum, ben sana düşkünüm" gibi mesajlar atıyordu. Boşanma davasında zina nedeniyle evliliğin temelden sarsıldığını öne süren Tatlıcı'nın avukatı Sibel Engin, müvekkilinin davalı Gizem Tatlıcı'dan 2 milyon lira tazminat istediğini dile getirdi. Gizem Tatlıcı ise zina iddiasını reddetti. Kocasının önerisi ile kurdukları TATART Sanat ve Araştırma Merkezi'nde yüzde 25 hissesinin bulunduğunu, ancak hiçbir zaman şirkette müdür olmadığını ve şirketten herhangi bir maaş ya da gelir de elde etmediğini öne sürdü. Kocasının bir gün 12 adamıyla şirketi basıp, eşyalara el koyduğunu ve kapı kilidini değiştirerek kendisini şirketten kovduğunu kaydeden Gizem Tatlıcı, 'baba ve koca olarak görevini yerine getirmediğini' öne sürdüğü Tatlıcı'nın amacının, kendisini beş kuruşsuz ortada bırakmak olduğunu iddia etti. Asıl kocasının geceleri eve gelmediğini ve kendisiyle ilgilenmediğini öne süren Gizem Tatlıcı, Mehmet Tatlıcı'nın "Boşanmayı kabul et" diye baskı uyguladığını da ileri sürdü.

MAHKEME, AĞIR KUSURLU BULDU

Gizli görülen dava kapsamında davalı ve davacı tanıkları dinlendi. Yaklaşık 2 yıl süren davanın ardından mahkeme, davacı Mehmet Tatlıcı'nın zina, onur kırıcı davranış ve haysiyetsiz yaşam sürmeden açtığı boşanma davasının reddine karar verirken, tarafların evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle boşanmalarına karar verdi. Dosyaya sunulan fotoğraflar, mesajlar ve tanık ifadeleri birlikte değerlendirildiğinde davalı Gizem Tatlıcı'nın örf ve adete yakışmayan şekilde güven sarsıcı davranışlar içinde olduğunu ve ağır kusurunun bulunduğunu belirten mahkeme, davalının kocasına 150 bin lirası manevi olmak üzere 300 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.
Küçük çocuğun velayeti anneye

Gizem Tatlıcı'nın başkalarının yanında kocasına hitaben, "Ben gideceğim, bıktım, boşanacağım, ben gencim güzelim, benim de erkek arkadaşım olacak" gibi sözler söylediğini ve bu sözleri söylediği için taraflar arasında geçimsizlik yaşanmasına neden olduğunu açıklayan mahkeme, yaşı küçük müşterek çocuğun velayetini anneye verdi. Mahkeme ayrıca boşanma kararı kesinleşinceye kadar Gizem Tatlıcı'ya aylık 5 bin lira, müşterek çocuğa ise karar kesinleştikten sonra da aylık 3 bin lira iştirak nafakası ödenmesine hükmetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gelin Tatlıcı 300 bin TL ödeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN