Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okçular Vakfı Kur’an Kursu’na rekor kayıt

Giriş Tarihi: 17.8.2015 09:29
Okçular Vakfı Kur’an Kursu’na rekor kayıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Okçular Vakfı adıyla yeniden inşa edilerek İstanbul’a kazandırılan Okmeydanı’ndaki tarihi Okçular Tekkesi’nin okçuluk sporuna verdiği büyük katkının yanında yürüttüğü manevi ve kültürel faaliyetlerde yoğun ilgi görüyor.

Okçular Vakfı'nın Yaz Dönemi Kur'an-ı Kerim kursuna bu yıl 900 öğrenci kayıt yaptırdı. 9 haftalık Kur'an-ı Kerim eğitimini tamamlayan öğrenciler dönemin son dersinde hocalarıyla birlikte pasta kesti. Kur'an-ı Kerim eğitiminin yanında okçuluk dersleri de alan öğrencilere önümüzdeki hafta sonu törenle mezuniyet belgesi verilecek.

"Okmeydanı'nda güzel şeyler de oluyor"

Vakıf Başkanı ve İstanbul Milletvekili Haydar Ali Yıldız, Okçular Vakfı'nın bugüne kadar genç ve yetişkin binlerce kişiye ulaştığını belirterek, "550 yıllık tarihi bir geçmişe sahip olan Okçular Tekkesi'nde geleceğin dünya şampiyonlarını yetiştiriyoruz. Şuan Türkiye okçuluk milli takımında sporcularımız var. Amacımız dünya şampiyonasında dereceler almak. Vakıf olarak okçuluğun yanında kültürel ve manevi çalışmalara da ağırlık veriyoruz. Kur'an-ı Kerim, Osmanlı Türkçesi, Hat dersleri olmak üzere büyük ilgi gören kurslarımız var. Burada yani Okmeydanı'nda güzel şeyler de oluyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okçular Vakfı Kur’an Kursu’na rekor kayıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN