Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MRS ile hastane randevunuzu sıra beklemeden alın

MHRS sistemi sayesinde pek çok vatandaş sıra beklemeden kolayca randevusunu alabilmektedir. MHRS randevu sistemine giriş ve üyelik işlemleri hakkında detaylı bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 20.8.2015 10:39
MRS ile hastane randevunuzu sıra beklemeden alın
Vatandaşlar Hastanelerde bakılmak için önceden hastaneye giderek randevu alırdı. Yada bakılacağı zaman hastaneye giderek sırasının gelmesini beklerdi. sağlık Bakanlığı vatandaşların beklememesi için MHRS hastane randevu sistemini geliştirmiştir. Vatandaşlar MHRS hastane randevu sistemi sayesinde internet üzerinden randevu alarak hastanelerde beklemeden bakılabilmektedir. Sağlık Bakanlığı MHRS hastane randevu sistemini vatandaşların hastanelerde beklememesi için ve hastaneler de oluşan sıra ve kuyrukları engellemek amacıyla kurmuştur. MHRS hastane randevu sistemi ile de bu sorunlar ortadan kalmıştır. MHRS hastane randevu sistemini iki şekilde kullanabiliriz. İnternet üzerinden online olarak MHRS hastane randevu sisteminden randevu alabiliriz. İnternet üzerinden randevu alabildiğimiz gibi telefon ile arayarak da hastanelerden randevu alabiliriz. İnternet üzerinden MHRS hastane randevu sistemini kullanabilmek için ilk olarak MHRS hastane randevu sisteminin internet uygulamasına giriş yapılmalıdır.

Randevu alma işlemine başlayabilmek için sitenin sağ tarafında bulunan randevu al linkini tıklamalısınız veya ana sayfada bulunan iller seçeneğinden randevu almak istediğiniz hastanenin bulunduğu ili seçerek randevu alma işlemine başlayabilirsiniz. Sağ tarafta bulunan randevu al linkini tıkladıktan sonra MHRS hastane randevu sisteminin vatandaş giriş ekranına ulaşmış olursunuz. Vatandaş giriş ekranına T.C. kimlik numarası ve şifrenizi girdikten sonra güvenlik kodunu da sisteme girdikten sonra sisteme giriş yapabilirsiniz.

Sisteme giriş yaparak randevu alma işlemine başlayabilirsiniz. Sisteme kayıtlı değilseniz eğer randevu alma işlemine başlamak için ilk önce MHRS hastane randevu sistemine üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için merkezi hekim randevu sistemi vatandaş giriş ekranında yeni üye linkini tıklamalısınız. Üyelik alma işlemi için sayfada bulunan doldurulması gereken yerleri doldurmalısınız. T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, cinsiyeti ve doğum tarihi girildikten sonra cep telefonu veya ev telefonu sisteme girilmelidir. Bu bilgiler girildikten sonra son olarak şifre belirlemelisiniz. Bu işlemlerin ardından üyelik alma işlemi tamamlanmış olur. Üyelik alma işlemi tamamlandıktan sonra vatandaş giriş ekranına T.C. kimlik numaranızı ve biraz önce belirlediğiniz şifreyi sisteme girerek sisteme girişinizi yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra randevu alma işlemine devam etmek için ilk olarak randevu almak istediğiniz hastane, poliklinik ve hekim tercihlerinizi sisteme girmelisiniz. Sistem randevu almak istediğiniz hekimin uygun saat dilimlerini karşınıza getirecektir. Uygun olan saati seçerek randevu alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

MHRS randevu alma sisteminden ayrı başka bir randevu alma sistemi daha vardır. Buda telefon aracılığıyla yapabileceğimiz ALO 182 randevu alma hattıdır. Bu sistem ile herhangi bir telefon hattından ALO 182 numaralı hattı arayarak randevu alabiliriz. Bu hattı aradığımızda bizi bir operatör karşılayacaktır. İlk olarak T.C. kimlik numaramızı soracaktır. Bilgileriniz doğrulandıktan sonra randevu almak istediğiniz hastane, poliklinik ve hekim tercihlerinizi soracaktır. Bu bilgileri verdikten sonra operatör size randevu almak istediğiniz hekimin uygun gün ve saatlerini söyleyecektir. Size en uygun olan zaman dilimini seçerek randevu alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MRS ile hastane randevunuzu sıra beklemeden alın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN