Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğmamış çocuğa babalık testi istedi

Güzellik uzmanı Derya Kart, 1994 Best Modeli Sevcan Zabit'ten boşanan Avrupa eski güzeli Neşe Erberk'in kardeşi Cengiz Erberk'e dava açtı.

Giriş Tarihi: 23.8.2015 13:14
Doğmamış çocuğa babalık testi istedi
Güzellik uzmanı Derya Kart, 1994 Best Modeli Sevcan Zabit'ten boşanan Avrupa eski güzeli Neşe Erberk'in kardeşi Cengiz Erberk'e dava açtı. Hamile kalınca nişanlısı Cengiz Erberk'in müvekkilini terk ettiğini belirten Derya Kart'ın avukatı, "Müvekkilimin akrabalarını arayan davalı,(çocuğu gitsin aldırsın. İlla çocuk doğuracağım diyorsa kendisini sperm bankasından sperm almış gibi hissedip öyle doğursun, benden alacağı nafaka için mi bebek yapıyor, bebeği de kendisini de istemiyorum' demiştir. Müvekkilim bu çocuğu doğurmak istemektedir. Çocuğun babasının davalı olduğunun tespitini istiyoruz" iddiasında bulundu.

NİŞANLISINA HAMİLE OLDUĞUNU MÜJDELEDİ

İstanbul Aile Mahkemesi'ne açılan avukatı Arzu Kaplan aracılığıyla dava açan İnnovia Estetik Merkezi'nin eski ortağı Derya Kart'ın dava dilekçesindeki iddialara göre ikili arasındaki ilişki 2012 yılında başladı. Davalı ilişkilerinin altıncı ayında Derya Kart'ı Fransa'ya tatile götürdü ve Eiffel Kulesi'nde sürpriz bir evlenme teklifinde bulundu. Derya Kart teklifi kabul etti. İstanbul'a döndükten sonra Cengiz Erberk-Derya Kart çifti, 8 Haziran 2014 tarihinde nişanlandı. Derya Kart, birlikte yaşamaya başladığı Cengiz Erberk'in ilk evliliğinden olan iki kızına da anne şefkatiyle yaklaştı ve kendi çocuğundan ayırmadı. Evlilik gibi çok kutsal bir beraberliğe herkesin huzurunda adım atan çift 10 Haziran tarihine nikah günü almayı kararlaştırdı. Müstakbel eşine güvenen ve böyle bir ilişkiye girmekten çekinmeyen Derya Kart, bu dönemde hamile kaldı. Çok önemli bir konuda konuşmaları gerektiğini söyleyen Derya Kart, bebek patiği alıp içine duygusal güzel yazılar yazıp baba olacağını Cengiz Erberk'e müjdeledi. Cengiz Erberk, nişanlısının hamile kalmasını sevinçle karşıladı. Çift daha sonra bir kliniğe gidip hamilelik durumunu teyit etti.

"NAFAKA İÇİN Mİ ÇOCUK YAPIYOR?"

Cengiz Erberk, ertesi gün daha ailesinin dahi haberi olmadan nişanlısının eniştesini telefonla aradı. İddiaya göre Erberk eniştesine, "ben bu çocuğu istemiyorum, gitsin aldırsın" dedi. Davalı daha sonra nişanlısının ablasını aradı ve 'illa çocuk doğuracağım diyorsa kendisini sperm bankasından sperm almış gibi hissedip öyle doğursun, benden alacağı nafaka için mi bebek yapıyor, ben bebeği de kendisini de istemiyorum' diyerek nişanlısını terk etti. Hamileliği ilerleyen ve nişanlısının bu haliyle kendini ortada bırakmış olması nedeniyle acı çeken Derya Kart, çocuğunu doğurmak istedi. Ayrıca babasız bir çocuk doğuracak olması sebebiyle maddi olarak sıkıntıya düşen Derya Kart, evsiz kalma tehdidiyle karşılaştı.

BABALIK TESPİTİ İÇİN DAVA AÇTI

Derya Kart kendisine ait işletmeciliğini yaptığı güzellik salonunu davalının, "çalışmana gerek yok, sen eşimsin vs" sözlerine güvenerek kapatmış ve daha sonra bir lazer epilasyon merkezinde maaşlı olarak çalışmaya başlamıştı. Ancak hamileliği nedeniyle lazer yapması yasak olan Derya Kart, bu işten ayrılmak zorunda kaldı. Derya Kart'ın işsizlik maaşı 400 liradan başka hiçbir geliri kalmadı. Davalı Cengiz Erberk'in aylık geliri ise yaklaşık 40 bin liraydı ve mankenlik ajansı sahibiydi. Yaşam tarzı itibarıyla en pahalı yerlerde yemeye, içmeye, gezmeye ve eğlence hayatına düşkünlüğü ile bilinen medyatik bir kişiydi. Senede iki kez yurtdışına çıkıp dalış yapan Cengiz Erberk'in evindeki müzik sisteminin fiyatı bile 100 bin doların üstündeydi. Derya Kart da yaşamını devamını ettirebilmek için bankalardan kredi çekti. Aylık 2 bin 500 lira kredi ödemesi yapması gereken Derya Kart, kredi borçlarını ödeyemediği için haciz tehdidiyle karşı karşıya kaldı. Davalının desteğine ihtiyaç duyduğunu ve davalının nafaka ödemesi gerektiğini dava dilekçesinde anlatan Derya Kart'ın avukatı, "Davalı hamile olduğunu öğrenir öğrenmez müvekkilimi çaresiz bir durumda terk etmiştir. Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulunulacak olup tazminat talep etme hakkımızı saklı tutuyoruz. Bu davayı açarak çocuğun babasının davalı Cengiz Erberk olduğunun tespitini, çocukla baba arasında soy bağının tesisini istiyoruz. Ayrıca daha sonra iştirak nafakasına dönüştürülmek üzere tedbiren aylık 5 bin liranın davalıdan tahsilini talep ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğmamış çocuğa babalık testi istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN