Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaplumbağa ile terbiyecisi

Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nin bakıcılarından Salih Özbıçkı ile kaplumbağa arasındaki ilişki görenleri hayrete düşürüyor. Ziyaretçiler Özbıçkı'yı "Kaplumbağa Terbiyecisi" diye çağırıyor

Giriş Tarihi: 26.8.2015
Kaplumbağa ile terbiyecisi
Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi'nde yaklaşık iki yıldır hayvan bakıcılığı yapan Salih Özbıçkı ile hayvanat bahçesinin en sakin misafirlerinden biri olan "kaplumbağa Salih" arasındaki ilişki görenleri hayrete düşürüyor. Kaplumbağayı elleriyle besleyen Özbıçkı'ya, hayvanat bahçesi ziyaretçileri Osman Hamdi Bey'in ünlü tablosundan esinlenerek "Kaplumbağa Terbiyecisi" olarak sesleniyor. Özbıçkı ve kaplumbağa arasındaki iletişime şahit olan Gaziantep Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi ziyaretçileri gözlerine inanamıyor. Kaplumbağayı çok sevdiği için kendi adını veren Özbıçkı, kaplumbağa Salih'i kendi elleriyle besliyor. Hayvanat bahçesi içerisinde Özbıçkı'nın peşinden bir an olsun bile ayrılmayan kaplumbağa Salih, renkli görüntüler oluşturuyor. Ziyaretçilerin şaşkın bakışları altında kaplumbağa ile dolaşmaya çıkan, sohbet eden ikili şimdiden hayvanat bahçesinin simgesi haline geldi.

'SESİMİ TANIYIP GELİYOR'
Hayvanat bahçesinde çalışmadan önce çaycılık yapan Özbıçkı, "Beni herkes Çaycı Salih olarak bilir. İki yıldır hayvanat bahçesinde bakıcı olarak çalışıyorum. Zaten köyde hayvanlarla iç içe büyüdüğümüz için burada sıkıntı çekmedim. Kaplumbağayı da tesadüfen gördüm. Ne yediğini bildiğim için beslemeye başladım. Günde 4-5 kez karpuz, marul, havuç veriyorum. Şimdi sesimi duyunca peşime takılıyor. Üstüme tırmanmaya çalışıyor. Ben de onu seviyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaplumbağa ile terbiyecisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN