Eşinin kalbini kendi eliyle teslim etti

Giriş Tarihi: 29.8.2015
Eşinin kalbini kendi eliyle teslim etti

Kocaeli'nde beyin kanaması yüzünden ölen eşinin organlarını bağışlayan İkbal Emre, İstanbul'a gönderilen kalbi ambulansa elleriyle taşıyıp "Güle güle sevgilim" diye uğurladı

Kocaeli'nde emlakçı Ünal Emre (50), evinde beyin kanaması ve kalp krizi geçirince özel bir hastaneye kaldırıldı. Ancak önceki gün beyin ölümü gerçekleşti. Bunun üzerine Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kocaeli Şube yöneticilerinden olan eşi İkbal Emre ve çocukları, Ünal Emre'nin organlarını bağışladı. Hemen harekete geçen organ bağış merkezi Ünal Emre'nin kalbini, karaciğerini, böbreklerini ve kornealarını aldı. Kornealar Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesi'ne, böbrekler İstanbul Beylikdüzü Medicana Hastanesi'ne, karaciğer İstanbul Ataşehir Memorial Hastanesi'ne, kalp ise İstanbul Koşuyolu Hastanesi'ne gönderilmek üzere hazırlandı. Bu sırada İkbal Emre, eşinin bedeninden alınan kalbin konulduğu organ nakil kutusunu sağlık görevlileri ile birlikte ambulansa kadar taşıdı. Kutuyu ambulansa koyan İkbal Emre, eşinin kalbinin arkasından el sallayıp, "Güle Güle sevgilim. Sen her zaman kalbimde olacaksın" diyerek gözyaşları arasında veda etti.

'PAYLAŞALIM... BÖLÜŞELİM...'
Gazetecilere açıklama yapan İkbal Emre "Hayatı boyunca her şeyi herkesle paylaşan, yüreği çok büyük bir insandı. Biz de onun için organlarını paylaşmak istedik. Organlar, giden kardeşlerimize inşallah şifa olsun. Türkiye olarak lütfen birleşelim. Her şeyimizi paylaşalım. Herkes birbirinin derdine derman olsun. Eşim hep bunu istedi; paylaşalım, bölüşelim ama birbirimizi bölmeyelim. Lütfen birlik olun. Benim acım büyük. Ama biliyorum onun organları bir yerlerde yaşayacak. Şifa olacak ailelerden sadece dua istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşinin kalbini kendi eliyle teslim etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN