Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Resim yeteneğini 40'ında fark etti

Şanlıurfa Otobüs Terminali'nde tuvalet temizlikçisi olarak çalışan ilkokul mezunu İshak Çılpan, resim merakı nedeniyle gittiği kursun ardından katıldığı yarışmada derece elde elde etti.

Giriş Tarihi: 29.8.2015 17:06
Resim yeteneğini 40'ında fark etti

Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde tuvalet işçisi olarak çalışan ilkokul mezunu İshak Çılpan, resim yapmaya ilgisi nedeniyle başladığı kursta önemli başarılar elde etti.


Çılpan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, resim yapmayı çok sevdiğini ancak olanaklarının kısıtlı olması nedeniyle 38 yaşına kadar eğitim alamadığını söyledi.

Resim yapma konusunda ailesinden ve arkadaşlarından destek gördüğünü anlatan Çılpan, bir arkadaşının tavsiyesi üzerine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin resim kursu hocası Remzi Kara ile tanıştığını belirtti. Çılpan, "Yaklaşık 2 yıldır resim atölyesinde resim yapıyorum. Serbest çalışmalarım var ama daha çok mozaik türü resimler yapıyorum. İmkanım olursa uluslararası resim sergilerine girmek isterim" dedi.

Kurstaki iki yılında 40'a yakın mozaik tabloya imza atan Çılpan, "Urfa'nın Kurtuluşu" isimli resim yarışmasında da dördüncü oldu.

"Kursa geldiğimde başka bir dünyaya giriyorum"


Zaman zaman çocuğunu da kursa getirdiğini anlatan Çılpan, şunları söyledi:

"Onun eli de fırça tutmaya alışsın diye çocuğumu bazen buraya getiriyorum. Çocuklarımız madde bağımlısı olmaktansa buraya gelip resim yapsınlar. Ben buraya girdiğimde başka bir dünyaya giriyorum, unutuyorum herşeyi. Buraya geldiğim zaman kendimi mutlu hissediyorum. Stresli olan herkesin resim yapmasını isterim çünkü fırçayı eline alan herkes bu stresten çıkıyor. Hem ressam olmaktan hem de ressam olmaktar gurur duyuyorum" dedi.

"Çok başarılı, beni geçti"


Resim kursu hocası Remzi Kara, Çılpan'ın çok yetenekli olduğunu söyledi. İshak ile tanıştığı için çok mutlu olduğunu dile getiren Çılpan, "Bu işin tahsilini görmemesine rağmen resme olan merakı onun kendine bir yol, çizgi çizmesini sağladı. Ben sadece ona ölçmeyi, biçmeyi, fırça tutmasını öğrettim ama o çok başarılı şu an beni geçti diyebilirim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Resim yeteneğini 40'ında fark etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN