Sahte kimlik mağduru

Kimlik bilgileri dolandırıcıların eline geçen Ayhan Aydın'a, 6 bin liralık trafik cezası kesildi, adına 100 bin lira kredi çekildiğini öğrendi. Hırsızlık şüphesiyle gözaltına alınan Aydın, terörle de suçlanıyor

Giriş Tarihi: 29.8.2015
Sahte kimlik mağduru
Kocaeli Körfez'de yaşayan ve kimlik bilgileri dolandırıcıların eline geçen Ayhan Aydın'ın (29) başına gelmeyen kalmadı. Son 1 yılda Aydın'a 7 farklı ilde 6 bin liralık trafik cezası kesildi. Adına kurulmuş bir şirketten adına 100 bin lira kredi çekildi. Hırsızlık şüphesiyle gözaltına alındı. PKK terör örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle gözaltına alınıp serbest bırakılan bir kişi, kendi kimlik bilgilerini kullandı.

KIRMIZI IŞIKLA BAŞLADI

Her şey, Aydın'ın evine Hatay'dan gelen "kırmızı ışık" cezasıyla başladı. Aydın, Kocaeli Trafik Şube Müdürlüğü'ne gitti. O dönemde Hatay'da bulunmadığını ifade eden Aydın bir şok daha yaşadı. Aydın hakkında sadece Hatay'da değil 6 farklı ilde toplam 6 bin lira ceza vardı. Dolandırıcılıkla ilgili polise tutanak tutturdu ve eve döndü. Bir ay sonra özel bir hastaneden ödeme yapmadığına dair yazı geldi. Lübnanlı bir kişinin, adına şirket kurduğunu ve adına 100 bin lira kredi çektiğini öğrendi. Kredi ve kiralanan 2 aracın borcu üzerinde çıktı. Adı, Ankara'da işlenen bir hırsızlık olayına karıştı. Aydın, Körfez'de gözaltına alındı. Karakolda "Cezayı ödemezsen tutuklanırsın" dendi. Aydın, polisten süre istedi. Aradan 2 ay geçti. Bu defa evine Mardin'den bir çuval geldi. Çuvalı gönderen polisti. Polis, Aydın'ın kimlik bilgilerini kullanan bir şüpheliyi, PKK terör örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle gözaltına almıştı. Polis, serbest kalan şüphelinin adresinde el koyduğu özel eşyaları göndermişti.

'HAYATIM KARARDI'
Adının terör suçlamasına da karıştığını fark eden Aydın, "Hayatım karardı. Ehliyet puanım doldu. Nereye gitsem suçlu olduğumu öğreniyorum. Bu suçları işleyen kesinlikle ben değilim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte kimlik mağduru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN