Ünlü koça kaynana tedbiri

Yapımcı Ebru Hamamcıoğlu'nun annesi Ayça Akbatur, eski damadı olan basketbol koçu Cihat Levent'e karşı tedbir talep etti. Mahkeme, Levent'in eski kayınvalidesinin ikametine 50 metre yaklaşmamasına karar verdi

Giriş Tarihi: 29.8.2015
Ünlü koça kaynana tedbiri
İstanbul Aile Mahkemesi'ne başvuran yapımcı Ebru Hamamcıoğlu'nun annesi Ayça Akbatur, eski damadı ünlü basketbol koçu Cihat Levent'e karşı koruma talep etti.

'HUZURUMU BOZDU'
Kaynananın koruma talepli dilekçesinde, kızının eski eşi olan birçok kez milli olmuş eski basketbolcu Cihat Levent'in yaşamını huzur ve mutluluğunu bozduğunu iddia etti. Eski damadının kendisini her an her yerde karşısına çıkabileceği endişesi ile yaşamak zorunda bıraktığını öne süren kaynana Akbatur, Levent'in ikametine ve yazlık mülküne yaklaşmamasını istedi. İletişim yasağı verilmesini de talep eden Akbatur, mağdur durumda olduğunu ileri sürdü. Talebi yerinde gören İstanbul Aile Mahkemesi, Cihat Levent'in 3 ay süreyle eski kaynanası Ayça Akbatur'a yönelik şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, mağdur kaynananın ikametine 50 metreden fazla yaklaşmamasına hükmetti.

'BANA İFTİRA ATIYOR'
Mahkeme ayrıca eski ünlü basketbolcuya bu kararın gereklerine aykırı hareket etmesi halinde 3 günden 10 güne kadar ve aykırılığı her tekrarında ise 15 günden 30 güne kadar zorlama hapse tabi tutulacağı uyarısında bulunulmasına da karar verdi. Cihat Levent ise hakkında çıkarılan koruma kararına itiraz etti. Levent, kaynanasının, eski eşiyle arasında devam eden velayet davasının seyrini etkilemek için kendisine iftira attığını öne sürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü koça kaynana tedbiri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN