Kocasından 3 yıl sonra evlat acısı

Giriş Tarihi: 30.8.2015
Kocasından 3 yıl sonra evlat acısı

İş kazası sonucu ölen eşinden 3 yıl sonra oğlunu Ceyhan Nehri'ne kurban veren Halide Gül, "Kocamın acısı dinmeden kuzumu kaybettim" diyerek gözyaşı döktü

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde 4 gün önce serinlemek için girdiği Ceyhan Nehri'nde boğularak ölen 17 yaşındaki İsmail Hakkı Gül'ün dramı, yürekleri burktu. Talihsiz gencin babasının da 3 yıl önce toprak altında kalarak öldüğü ortaya çıktı.

YÜZME BİLMİYORDU

Fen Lisesi öğrencisi olan İsmail Hakkı Gül, 4 gün önce arkadaşlarıyla birlikte piknik yapmak için Karaelbistan mahallesi Ceyhan Nehri kenarına gitti. Arkadaşlarının serinlemek için suya girmesi üzerine yüzme bilmediği halde suya giren İsmail Hakkı Gül akıntıya kapılarak gözden kayboldu. Olay yerine gelen kurtarma ekipleri, yaklaşık 2.5 saat süren çalışma sonunda İsmail Hakkı'nın cansız bedenine ulaştı. Doğum gününden bir gün önce hayatını kaybeden gencin babası İdris Gül'ün (42) de 3 yıl önce iş kazası sonucu toprak altında kalarak vefat ettiği ortaya çıktı.

YAŞGÜNÜNE BİR GÜN KALA
Üç yıl arayla hem eşini, hem oğlunu kaybeden Halide Gül, "Birinin acısı dinmeden, diğerini kaybettim. Yavrum yüzme bilmiyordu. Suya gireceğini bilseydim kapının önüne yatar yine gitmesine izin vermezdim" dedi. Eşi ve oğlunun birlikte çektirdikleri fotoğrafa bakarak gözyaşı döken kadın, "Babası öldükten sonra hiçbir doğum gününü kutlamıyorduk. Yavrum doğum gününe 1 gün kala bu dünyadan kopup gitti. Yaşadığım acının tarifi yok. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın. Oğlum 'Okuyup doktor olacağım' derdi. Kuzum benim" diye feryat etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocasından 3 yıl sonra evlat acısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN