Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriye ekmeği operasyonu

Giriş Tarihi: 9.9.2015 15:34
Suriye ekmeği operasyonu

Hatay'ın İskenderun İlçe Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri kentin farklı yerlerinde Suriye ekmeği satanlara yönelik operasyon yaptı.

Sabah saatlerinden itibaren Barbaros, Cumhuriyet, Piri Reis mahallerinde uygulama yapan zabıta ekipleri, seyyar olarak Suriye ekmeği satanları yakalayarak ekmeklere el koydu. Zabıta karakoluna götürülen ekmekler, Gıda Kontrol Müdürlüğü tarafından incelendi ve sağlık koşullarına uygun olmadığı açıklandı.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, yaptığı açıklamada halk sağlığı ile ilgili konularda taviz vermeyeceklerini söyledi. Dingil "Önce sağlık diyerek sağlıklı şehir ve sağlıklı nesil hedefimize ulaşmak için halk sağlığını çok önemsiyoruz. Vatandaşlarımızın gıda konusunda sağlıklı tüketim yapmaları için zabıta ekiplerimiz denetimlerini arttıracak. Bu konuda yapılan tüm ihbarları Zabıtamız anında değerlendiriyor" dedi.


YENİ ORTAYA ÇIKTI


Çukurova bölgesindeki yerleşim yerlerinde son zamanlarda piyasaya sunulan 'Suriye ekmeği', bu ülkeden gelen sığınmacılar tarafından merdiven altında üretiliyor. 6'lı paketi 2 TL'den satılan ekmekler, ucuz ve farklı lezzette olması nedeniyle talep görüyor.

Denetimsiz ortamlarda üretilen ekmekler, bu yönüyle ise sağlık açısından risk taşıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye ekmeği operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN