Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'yi bölemeyecekler

PKK terör örgütünün Hakkâri-Dağlıca yolunda kurduğu hain pusuda şehit düşen 16 askerimizin evlerinde yas var. Oğulları şehit düşen babalar ise PKK'ya lanet okuyarak "Gururluyuz. Türkiye dimdik ayakta durdukça size taviz vermeyeceğiz" diyor

Giriş Tarihi: 9.9.2015
Türkiye'yi bölemeyecekler
PKK terör örgütünün Dağlıca yolunda kurduğu hain pusu 16 eve ateş düşürdü. Yandaşlarının provokasyonlarıyla tüm Türkiye'nin yüreğini dağlayan PKK'nın alçak emelleri karşısında en net cevabı Dağlıca şehitlerinin babaları verdi. Şehit Piyade sözleşmeli er Uğur Yıldız'ın babası Sadık Yıldız, Türk bayraklarıyla donatılan Antalya Manavgat'taki evinde oğlunun yasını tutarken PKK'ya lanet okudu. Yıldız "Türkiye dimdik ayakta durdukça bu zalimlere asla taviz verilmeyecek. Türkiye'yi bölemeyecekler. Türk milleti ayakta olduğu müddetçe hepsinin kökü kazınacak. Bundan herkes emin olsun" dedi.

'BİN FİDAN FEDA'
Oğlunun son telefon görüşmesinde kendisine eylülde izne geldiğinde düğün yapmak istediğini söylediğini gözyaşları içinde anlatan baba Sadık Yıldız "Haince pusuya düşürüp yavrumu vurdular. Aslanımı aldılar. Bana 'Baba ben şehit düşersem devlet sana sahip çıkacak üzülme' demişti. Ciğerimi aldılar" diye konuştu. Şehit Yıldız'ın 2011'de sözleşmeli er olduğu, 4 yıldır Hakkâri Dağlıca'da görev yaptığı ve geçen yıl nişanlandığı belirtildi. Şehidin erkek kardeşinin 2007'de hayatını kaybettiği öğrenildi. Baba Yıldız "İki oğlumu kaybettim. Bin fidan feda olsun" dedi. Şehit Piyade Er Cihan Aksarı'nın Düzce'deki evinde de yas vardı. Düzce Valisi Ali Fidan'ın taziye ziyeratinde bulunduğu şehit babası Cemal Aksarı'nın, "Oğlum şehit oldu, gururluyum. Bir oğlum daha var, gerekirse onu da bu vatan uğruna şehit vermeye hazırım" şeklindeki sözleri herkesi duygulandırdı.

MİLLETİMİZ SAĞOLSUN
Şehit 25 yaşındaki Uzman Çavuş Harun Saltalı'nın Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan babası Yusuf Saltalı da "Milletimiz sağ olsun" diyerek askerlere sarıldı. Şehidin evine Türk bayrakları asıldı. Hacer Saltalı ile evli ve 4 aylık Ecem adında kızı olan Harun Saltalı, Osmaniye'nin son 37 günde verdiği 8'inci şehit oldu.

TERÖRE LANET
Şehit Piyade Çavuş Tolga Artuğ'un (24) Manisa'daki babası Ercan Artuğ bölücü terör örgütüne lanetler yağdırdı. Şehidin 23 Ağustos'ta sosyal medyadan yaptığı paylaşım ise yürekleri burktu. İlk mesajında zor şartları anlatan şehit askerin, ikinci paylaşımında ise 'Onursuzca teslim olup şerefsizce yaşamaktansa, onurumuzla savaşır şerefimizle ölürüz biz 'Türk komandosuyuz' yazdığı görüldü.

ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'yi bölemeyecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN