Kan davasında telefonlu tuzak

Van'da 3 yıl önce başlayan kan davası İstanbul'da vahşete dönüştü. Çelik ailesi, telefonda bir kadınla konuşturup tuzağa düşürdükleri Ahmet Süvari'yi ormanda boğazını keserek öldürdü

Giriş Tarihi: 11.9.2015
Kan davasında telefonlu tuzak
Van'da 3 yıl önce çıkan bir tarla sulama tartışmasında Çelik ve Süvari aileleri kavga etti. İsmail Çelik (31) kavgada silahla öldürülünce iki aile arasında kan davası başladı. Süvari ailesinden Adem, Musa ve Ahmet Süvari tutuklandı. Musa Süvari 25 yıl hapis cezası alırken, Ahmet ile Adem Süvari geçen yıl serbest kaldı. Olaydan sonra Gaziantep'e taşınan Çelik ailesi, iki kişinin serbest kalışını hazmedemedi. İsmail Çelik'in kardeşi Ali Çelik (41), kardeşleri ve arkadaşları ile intikam planı yaptı. Ali Çelik'in talimatıyla kardeşi Veysel Çelik (27) ve arkadaşları Mustafa B. (22), Aykut S. (24) ile Oğuzhan B. (24), 15 Nisan'da İstanbul'a gelerek Ahmet Süvari'nin (23) peşine düştü. Veysel Çelik, Süvari'nin cep telefonuna kendilerini kadın olarak tanıtarak mesajlar atmaya başladı. Süvari karşılık verince Mustafa B. Ankara'daki eski eşi Esin B.'den yardım istedi. İstanbul'a gelen Esin B. Süvari'ye buluşmak için randevu verdi. 20 Nisan'da saat 22.00'de Süvari, Kadıköy Merdivenköy'deki buluşma noktasında eterle bayıltılarak kaçırıldı. Şile'de boğazı kesilen Ahmet Süvari'yi ormanlık alana gömen zanlılar Gaziantep, Van, Ankara ve Samsun'a kaçtı.

7 KİŞİ GÖZALTINDA

Süvari ailesinin kayıp başvurusu üzerine çalışma başlatan polis önceki gün yaptığı operasyonla 7 kişiyi gözaltına aldı. Ahmet Süvari'nin çok derine gömülmeyen cesedi ise yabani hayvanlar tarafından çıkarılarak kısmen parçalanmış bulundu. Gözaltındaki 7 kişi emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kan davasında telefonlu tuzak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN