'Bizi dolandırıyorlar' diyerek dolandırdılar

İstanbul'da ATM'den para çeken vatandaşlardan "Paranızı tanımıyoruz. Bizi dolandırıyorlar" diyerek yardım isteyip tırnakçılık yöntemiyle dolandırıcılık yapan İranlı üç kişi yakalandı

Giriş Tarihi: 15.9.2015
'Bizi dolandırıyorlar' diyerek dolandırdılar
İstanbul'da İranlı üç kişi, banka ATM'lerinden para çeken vatandaşlardan ellerindeki tedavülden kalkan Türk paralarını göstererek "Biz turistiz. Paralarınızı tanımıyoruz. Bizleri dolandırıyorlar" diyerek yardım istedi. Dolandırıcılar, Bakırköy ve Başakşehir'de kendilerine yardım etmek için bankalardan çektikleri veya cüzdanlarındaki paraları gösteren iki vatandaştan tırnakçılık yöntemiyle 5 bin lira çaldı. İranlı dolandırıcılar Akhtar H. (42), Berzou R. (59) ve Massoum S. (43) polisin takibi sonucu Sarıyer'de yakalanıp gözaltına alındı. 3 dolandırıcı çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Üç kişinin aynı yöntemle İstanbul'un farklı ilçelerinde çok sayıda vatandaşı mağdur ettikleri belirtildi.

'EL ÇABUKLUĞUYLA ÇARPTILAR'
Mağdur Savaş Y. başına gelen dolandırıcılık olayını emniyette şöyle anlattı: "Bankadan para çekmiştim. Yanıma bir araç yanaştı. İçinde biri kadın üç kişi vardı. Biri araçtan indi ve cebinden 100 milyon liralık eski bir banknot çıkardı. O paranın kaç dolar ettiğini sordu. Ben de paranın tedavülde olmadığını anlatmaya çalışırken kendilerine yardım edebilmek için bankadan çektiğim 15 bin lirayı çıkarttım. Bir desteyi açarak paraları göstermek istedim. Elimden desteyi aldı ve paraları inceler gibi yaptı. Kısa süre sonra teşekkür ederek desteyi bana geri verdi ve üç kişi araçlarına binip uzaklaştı. Sonra çalıştığım işyerine geldiğimde parayı sayınca 4 bin 500 liranın eksik olduğunu fark ettim. Para onların ellerindeyken iyi bir şekilde takip etmiştim. O kadar parayı hangi arada aldı anlayamadım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bizi dolandırıyorlar' diyerek dolandırdılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN