Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İspanya'da loto talihlisi üç yıldır bulunamıyor

Coruna'da loto bayisinin tezgâhında unutulan 4.7 milyon euro ikramiye kazanan kuponun sahibi üç yıldır bulunamadı. Kuponun sahibi olduğunu iddia eden 220 kişi ise kanıt sunamadı. Kayıp talihli bulunamazsa para bayiye kalacak

Giriş Tarihi: 19.9.2015
İspanya'da loto talihlisi üç yıldır bulunamıyor
İspanya'da üç yıl önce 4.7 milyon euro isabet eden sayısal lotonun kuponunu yatırdığı bayide tezgâhın üzerinde unutan kişi hâlâ bulunamazken, kupon sahibi olduğunu iddia ederek başvuruda bulunan 220 kişi ise inandırıcı bir kanıt sunamadığı için para ödülünü alamadı. Üç yıldır bulunamayan 30 Haziran 2012 tarihli "Primitiva" adlı sayısal lotonun talihlisi, 25 Eylül'e kadar ortaya çıkmazsa, faizleriyle yaklaşık 5.5 milyon euroya ulaşan ikramiye, kuponu tezgâh üzerinde bulan bayi sahibine verilecek. Ülkenin kuzeyindeki Coruna kentinde bir alışveriş merkezindeki şans oyunları bayisinde, burayı işleten kişi tarafından tezgâh üzerinde bulunan ve 4.7 milyon euroluk ikramiye isabet eden sayısal loto kuponunun talihlisinin çıkması için verilen yasal sürenin 25 Eylül'de dolacağı açıklandı. Yetkililer kuponun sahibi olduğunu iddia edenlerin hiçbirinin yeterli ve inandırıcı bir kanıt ortaya koyamadığını belirtiyor.

DNA TESTİ İSTEYEN VAR
İspanyol basınında yer alan haberlerde ise başvuru yapanlardan bazılarının ısrarcı olup konuyu mahkemeye kadar taşıdıkları bildirildi. Bu kişilerin, alışveriş merkezindeki kameraların izlenmesi, bulunan kupondaki parmak izlerinin karşılaştırılması, hatta DNA testi uygulanmasını bile istedikleri ifade edildi. Bir hafta sonra dolacak süre sonunda kuponun sahibinin çıkmaması halinde 5.5 milyon euro, kuponu bulan şans oyunları bayisi sahibinin olacak. Kuponun sahibi çıkarsa, bayi sahibine ikramiyenin 20'de 1'i verilecek.

KAZANAN BAYİ OLDU

Kuponun sahibi bulunamazsa ikramiye bayinin olacak. Sahibi çıkarsa, bayi sahibine ikramiyenin 20'de 1'i ve

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İspanya'da loto talihlisi üç yıldır bulunamıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN