Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beşizlere Erdoğan ailesinin adı verildi

Harran'da dünyaya gelen beşiz bebeklere Recep Tayyip, Erdoğan, Emine, Sümeyye ve Esra isimleri konuldu. Baba Arslanlı, "Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a sevgimden bebeklerime onun ailesinin ismini verdim" dedi

Giriş Tarihi: 30.9.2015
Beşizlere Erdoğan ailesinin adı verildi
Şanlıurfa'nın Harran'da yaşayan Hümeyit Arslanlı'nın 7 aylık hamile olan dini nikâhlı eşi Fatma Kayalı, önceki gün kaldırıldığı hastanede sezaryenle altız dünyaya getirdi. Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'nde gerçekleşen doğum sonrası bebeklerden biri hayatını kaybetti. Ağırlıkları 640 ila 800 gram arasında değişen 3'ü kız 5 bebek, kuvözlere konularak tedavi altına alındı.

BAKAN ÇELİK ARAYIP TEBRİK ETTİ
İlk eşinden 4, ikinci eşi Fatma Kayalı'dan da 4 yaşında bir kız çocuğu olan Hümeyit Arslanlı, altız bebeğinin olacağını doğumdan kısa süre önce öğrendiğini belirterek, "Allah'ın işi, ne tüp ne de ilaç kullandık. Doktor, altız olduğunu söyleyince çok şaşırdım, 'Allah'ım ne yapacağım' dedim. Beşizlerin de bir ay kuvözde kalması gerekiyormuş. Maddi durumum iyi olmadığı için nasıl bakacağımızı kara kara düşünüyoruz. Devlet büyüklerinden yardım bekliyoruz" dedi. Arslanlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan sevgisinden dolayı erkek bebeklerine Recep Tayyip ve Erdoğan, kızlarına da Emine, Sümeyye ve Esra ismini koyduğunu söyledi. Baba Hümeyit Arslanlı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik'in kendisini arayıp, tebrik ettiğini söyledi.

'5 YARDIMCI LAZIM'
Anne Fatma Kayalı da altızlara hamile olduğunu öğrendiğinde çok şaşırdığını belirterek, "Çok sevinçliyim. Ancak nasıl bakacağımızı bilemiyorum. Bebeklerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için devletten yardım bekliyoruz. Bebeklerin bakımı için gücüm olsa 5 yardımcı tutardım" dedi. Doktor Mustafa Özkan, çok nadir görülen bir doğumla karşılaştıklarını, 7 aylık doğan bebeklerin akciğerlerinde problem olduğunu, gerekli tedavinin uygulandığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşizlere Erdoğan ailesinin adı verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN