Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlü tekstilciye şantaj yapan 6 kişi yakalandı

İşadamı Vedat Aşçı'ya "200 bin dolar vermezsen saldırıya uğrayacaksın" yazılı bir mektupla şantaj yapan hükümlü Mehmet Tosun ve 5 adamı hakkında dava açıldı

Giriş Tarihi: 2.10.2015
Ünlü tekstilciye şantaj yapan 6 kişi yakalandı
Astaş Tekstil'in sahibi ünlü işadamı Vedat Aşçı'yı mektupla tehdit etmek suretiyle haraç vermeye zorlayan 6 kişi yakalandı. Birisi cezaevinde bulunan bu kişiler hakkında dava açıldı.

BİR TELEFONLA BAŞLADI

Aşçı'nın ağabeyi Hasan Kaya Aşçı'ya geçtiğimiz günlerde bir telefon geldi. Salih Taşkın isimli kişi "Size Bafra Cezaevi'ndeki Mehmet Tosun'dan bir mektup gelecek" deyip telefonu kapattı.3 hafta sonra İlkay Aşkın isimli bir kişi Astaş Tekstil'in Güneşli'deki merkezine bir mektup bıraktı. Üzerinde Mehmet Tosun imzası bulunan mektupta '200 bin dolar vermezsen saldırıya uğrayacaksın" yazılıydı. Ünlü işadamı, mektup üzerinde ismi bulunan Mehmet Tosun, telefon açan Salih Taşkın ve mektubu şirkete bırakan kişiden şikayetçi oldu. Şahıslardan şikayetçi olduğunu belirten Vedat Aşçı'nın beyanı üzerine harekete seçen Terör Savcılığı konu ile ilgili titiz bir soruşturma yürüttü. Bafra Cezaevi'nde kasten öldürme suçundan yaklaşık 3 yıldır tutuklu olduğu tespit edilen şüpheli Mehmet Tosun'un ifadesi alındı. İfadesinde, Vedat Aşçı ile cezaevine düşmeden önce arkadaş olduklarını, borç istemek amacıyla bu mektubu kendisinin kaleme aldığı ancak tehdit ve şantaj amaçlı olmadığını iddia etti. Vedat Aşçı ise Mehmet Tosun'u tanımadığını söyledi. Hazırlanan iddianamede, cezaevinde bulunan Mehmet Tosun ve biri Vedat Aşçı'nın çalışanı olan 5 şüpheli hakkında "Birden fazla kişi tarafından birlikte yağmaya teşebbüs" suçu çerçevesinde hapis cezası istendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü tekstilciye şantaj yapan 6 kişi yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN