Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diyar mucizesi

Giriş Tarihi: 3.10.2015
Diyar mucizesi

Çift rahimli olduğu için 12 tüp bebek denemesi başarısızlıkla sonuçlanan Berrin Kayran'ın rahminin ortasındaki perde ameliyatla kaldırıldı. Son denemede Diyar bebek geldi ve Kayran'ın 20 yıllık evlat hasreti sona erdi

İstanbul'da yaşayan çift rahimli Berrin Kayran, 20 yıl evlat sahibi olabilmek için mücadele etti. 12 kez tüp bebek denemesinde bulundu. Ama hepsi başarısızlıkla sonuçlandı. Genç kadın son çare olarak İstanbul Acıbadem Maslak Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum/Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Bülent Tıraş'a başvurdu.

12 TÜP BEBEK DENEMESİ
Önce operasyonla rahmin ortasındaki perde kaldırıldı. Daha sonra genetik tanı yöntemiyle sağlıklı embriyo seçilip anne rahmine yerleştirildi. Ve çift "Diyar" adını verdikleri bebeklerine kavuştu. Berrin Kayran'ın çift rahmi vardı. Rahim ortadan perde ile ikiye ayrılıyordu. Yumurta yetersizliği de tespit edilen Kayran, 20 yıllık evliliğinde bebek sahibi olabilmek için doktor doktor dolaştı. Araba parçası imalathanesi olan baba Mahfuz Kayran'la birlikte 20 yıl içinde tam 12 kez tüp bebek denemesinde bulundular. Berrin Kayran bu esnada 2 kere de düşük yaptı. Rahminin ortasındaki perde tespit edilemediği için tüm bebek denemeleri başarısız sonuçlanıyordu.

'HAYATIMIZIN MUCİZESİ'
Çift son çare olarak Kadın Hastalıkları ve Doğum/Tüp Bebek Uzmanı Bülent Tıraş'ın kapısını çaldı. Prof. Tıraş'ın yaptığı operasyonla da bebek hayalleri gerçek oldu ve Kayran çifti 9 ay önce Abdullah Diyar bebeği kucağına aldı. Prof. Tıraş yapılan operasyonla ilgili olarak, "Anne adayı çift rahim sahibi idi. Rahim bir perde ile ikiye ayrılmıştı. Operasyonla bunu düzelttik. Sonra genetik tanı yöntemiyle en sağlıklı embriyoyu seçip anne rahmine yerleştirdik. Ve çiftin 20 yıllık çocuk özlemini dindirdik" bilgisini verdi. Anne Berrin Kayran hislerini, "20 sene dile kolay... Evlat sahibi olabilmek için direndik. Ve sonunda Diyar'a kavuştuk. Bu bizim için mucize" diye anlatırken baba Mahfuz Kayran da "Çok mutluyuz. Diyar bizim hayatımızın mucizesi" şeklinde konuştu.

ÖZLEM BİTTİ
Diyar bebek, bebek hasreti biten Kayran çifti ve ameliyatı yapan Prof. Bülent Tıraş'ın yüzleri gülüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyar mucizesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN