Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Baba yadigarı kolyeye tedbir

Giriş Tarihi: 4.10.2015
Baba yadigarı kolyeye tedbir

Oyuncu Bade Süalp, mahkemenin tedbir kararı nedeniyle, boşanma arifesinde olduğu eşinin verdiği baba yadigari kolye ile mücevherleri iki taşınmazı ve BMW marka aracını, dava süresince satamayacak

Malkoç Süalp'in boşanma arifesinde olduğu eşi Bade Süalp'e verdiği baba yadigarı kolyeye tedbir konuldu. Kolyeyle birlikte İstanbul Zincirlikuyu ve Sarıyer'de bulunan daireler ile BMW marka lüks araç üzerine yarı oranında tedbir kararı alındı. Bade Süalp, mal paylaşımı davası sona erinceye kadar mücevherleri, iki taşınmazı ve kullandığı arabayı satamayacak. İstanbul Aile Mahkemesi'ne avukatı Halil Tükel aracılığıyla bir süre önce mallarının paylaşımı için dava açan Malkoç Süalp, evlendiğinde Bade Süalp'e babasından miras kalan ve manevi değeri bulunan bir adet kolyeye de tedbir konulmasını istemişti. Süalp ayrıca evlilik birliği içerisinde edinilen malların iadesini talep etmişti. Malkoç Süalp'in açtığı davada ara kararını veren mahkeme, 3 saat, 5 pırlanta yüzük, 3 kolye ve 2 küpeye yarı oranında tedbir koydu. Kiralık kasada bulunan mücevherlerin toplam maddi değeri, 799 bin 268 lira... Mahkeme, mücevherlerin yarısına tedbir için bu paranın yüzde 25'i olan 199 bin 817 lira teminat yatırılmasını şart koştu.

MALLARI SATAMAYACAK

Malkoç Süalp, mücevherlerin yanı sıra Sarıyer ve Zincirlikuyu'daki 2 evle BMW marka araca da tedbir konulmasını da talep etti. Malkoç Süalp, Sarıyer'deki evin yüzde 75'ini evlilik birliği öncesi kendisinin edindiğini, kalan 25'ini de evlendikten sonra ödendiğini belirtti. Malkoç Süalp, halen Bade Süalp'in kullandığı lüks BMW marka aracın yüzde 95'ini de evlilik birliği öncesi kendisinin aldığını ifade etti. Bu talebi de uygun bulan mahkeme, iki taşınmaza ve araca maddi değerlerinin yarısı oranında tedbir konulmasına karar verdi. Mal paylaşımı sonuçlanıncaya kadar davalı Bade Süalp, bankada kiralık kasada tutulduğu iddia edilen mücevherler ile iki taşınmaz ve aracı üçüncü kişilere satamayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baba yadigarı kolyeye tedbir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN