Küçükçekmece dünya üçüncüsü oldu

Giriş Tarihi: 5.10.2015
Küçükçekmece dünya üçüncüsü oldu
Türkiye'nin ilk yeşil sertifikalı kamu binası olma özelliğine sahip Küçükçekmece Belediyesi hizmet binası, "Uluslararası Aydınlatma Tasarım Yarışması"nda dünya üçüncüsü oldu. Dünya aydınlatma sektörünün önemli yayın kuruluşlarından 'MondoArc' dergisi önderliğinde yapılan yarışmada Küçükçekmece Belediyesi Hizmet Binası, 'Düşük Bütçeli Cephe Aydınlatması' tasarımı kategorisinde dünya üçüncüsü oldu.

"TÜM BELEDİYELERE ÖRNEK OLMALI"
Sektörün önemli tasarımcılarından oluşan jürinin ön seçimi sonrasında finale kalarak, dünya üçüncüsü olan Küçükçekmece Belediyesi binasının aldığı ödül hakkında konuşan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, "Küçükçekmece Belediye binası ile Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca böyle bir ödüle layık görülmek de bizi çok gururlandırdı. Bu projenin tüm belediyelere örnek olmasını diliyorum" dedi.

ŞEFFAFLIK ANLAYIŞINA REFERANS
Küçükçekmece Belediye binası, Türkiye'nin ilk BREEAM sertifikalı kamu binası olma özelliğini taşıyor. Binanın cephe aydınlatması, belediyenin çalışmasındaki şeffaflık anlayışına referans veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçükçekmece dünya üçüncüsü oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN