Dağ köyü okulunda 12 öğrenciye eğitim

Kübra öğretmen İstanbul'dan gittiği Erzurum merkeze 100 km uzaklıktaki dağ köyü Kara Hasan'da görevine başladı

Giriş Tarihi: 6.10.2015
Dağ köyü okulunda 12 öğrenciye eğitim
Gümüşhane doğumlu olan ancak İstanbul'da yaşayan Kübra Serel, Gazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü geçen yıl bitirdi. İlk görev yeri olan Erzurum'a 100 kilometre uzaklıktaki Aşkale ilçesine bağlı Kara Hasan köyünde göreve başladı. Kübra Serel, şimdilik 12 öğrenciye eğitim veriyor ancak ana sınıfı oluşturarak köyün daha küçük çocuklarını da okulla tanıştırmayı hedefliyor. Göreve başlar başlamaz köylülerle tanışan Kübra öğretmen, "İlk başta görev yapacağım yerle ilgili endişem vardı ama şimdi bu endişem tamamen ortadan kalktı. Buranın insanı çok sıcakkanlı ve samimi. Bu durum insana cesaret veriyor. Buradaki çocukların bize çok ihtiyacı var. Biz üniversite eğitimi sırasında her bölgede görev yapacağımıza dair söz veriyoruz. Bu söz yaptığımız bu kutsal meslek için çok önemli. O nedenle gerek yeni atanan meslektaşlarımın gerekse meslekte yıllarını geçiren öğretmenlerimiz buralardan kaçmasınlar. Türkiye'nin her bölgesi bizim. Görev ayrımı yapmak olmaz" dedi.

'BİZ BUGÜNLER İÇİN OKUDUK'
Edirne'deki Trakya Üniversitesi'nden mezun olan Başak Ceylan'ın (26) ilk ataması Hakkâri'ye çıktı. Ceylan, Şemdinli'ye bağlı Kırıkdağ köyünde göreve başladı. Ankaralı öğretmen, "Ülkemizin neresi olursa olsun seve seve görev yapmaya hazırız. Biz bugünler için okuduk, mezun olduk ve buradaki çocuklarımıza eğitim ve öğretim vermeye geldik. Bunu da seve seve yapmaya hazırız" dedi. Genç kızın babası Hikmet Ceylan ise, "Ben 30 yıl öğretmenlik yaptım. Çocuğuma bu kutsal görevi seçmesi için ön ayak oldum. Bir insanı yetiştirmek kadar önemli bir meslek olabilir mi? Bizler gönül rahatlığı ile çocuklarımızı burada bırakıp gidebiliriz. Bizlere ve çocuklarımıza çok büyük bir ilgi gösterdiler" diye konuştu.

'HOŞ GELDİNİZ' YEMEĞİ VERDİLER
Terör örgütünün tüm saldırı ve tehditlerine rağmen Hakkâri Şemdinli'ye bağlı Kırıkdağ köyü halkı, yeni atanan öğretmenlere gözü gibi bakıyor. Kırıkdağ Köyü Muhtarı Necmi Adıyaman, köydeki 800 öğrencisi olan Şehit Yarbay Mesut Koru İlköğretim Okulu'na atanan 32 öğretmeni kendi evinde ağırladı. Öğretmenlerin onuruna evinde yer sofrasında yemek veren Adıyaman, "Öğretmenlerimizin ailelerine sesleniyorum. Korkmayın çocuklarınız bize emanettir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dağ köyü okulunda 12 öğrenciye eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN