Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç yıl ayakta duramadı artık koşuyor

Giriş Tarihi: 6.10.2015
Üç yıl ayakta duramadı artık koşuyor

Şiddetli bel ve bacak ağrısı nedeniyle iki dakika ayakta duramayan 50 yaşındaki Şeref Demir, "Kineziterapi" yöntemiyle ilaç ya da cerrahi tedavi görmeden eski hayatına döndü

Şiddetli bel ve bacak ağrısı yaşayan 50 yaşındaki Şeref Demir, hareket edemeden geçirdiği 3 yılın ardından "Kineziterapi" sayesinde ayağa kalktı. Rusya'da geliştirilen ve Türkiye'de yeni uygulanmaya başlanan yöntemle tedavi olan Demir, şimdi koşuyor. Kineziterapi uzmanı Dr. Yasemin Güleşan ise "Bu, hareketle tedavi yöntemi. İlaç ve cerrahi yok. Vücudun kendi öz savunma sistemlerini aktive ediyor" dedi.

8 AYDA İYİLEŞTİ

Kastamonulu olan ve kuyumculuk yapan Demir, İstanbul'da ailesiyle birlikte yaşıyordu. Kısa sürede önce belinden ardından da bacaklarından rahatsızlandı. Ağrıları her geçen gün artan Demir, ayağa kalkamaz hale geldi. Hastane hastane dolaşıp çare aradı. Ancak bacak, bel ve boyun fıtığı teşhisi konan Demir, tüm tedavilere rağmen iyileşemedi. 3 yılını hareketsiz geçirdi. 8 ay önce ise bir mucize yaşandı. Türkiye'de yeni uygulanmaya başlanan "Kineziterapi"yle eski hayatına döndü. Kısa sürede ayağa kalkan Demir, şimdi koşuyor ve düzenli spor yapıyor.
Şeref Demir: Ayakta kendi başıma iki dakika duramaz hale gelmiştim. Çaresizce internette araştırma yaparken, bu yeni yöntemi öğrendim. Son umut, son çareydi. Kineziterapi Merkezi'ne geldim. Başta zorlandım. Kaslarım zayıf olduğu için ağrılarım artıyordu. Bırakmayı düşündüm. Ama seanslar ilerledikçe ağrılarım da azaldı. Sekizinci ayın sonunda hiçbir şey kalmadı.
Yasemin Güleşan: Hareketle tedavi yöntemi olan Kineziterapi, kas-iskelet sistemi problemlerinin tedavisinde yenilikçi bir yöntem. Başta bel, boyun ve bacak ağrıları olmak üzere, her türlü omurga sorunu için geliştirilen en önemli tedavilerden biri. Hareket odaklı gerçekleşen bir tedavi dolayısıyla ilaç ve cerrahi kullanılmıyor. Vücudun kendi öz savunma sistemlerini aktive ediyor. Hastanın kaslarını, eklemlerini güçlendiriyoruz. Omurgadaki yükü ve baskıyı azaltıyoruz. Sırt dokusunu onarıyoruz, kan dolaşımını düzenliyoruz. Kas ve kıkırdaklar yeniden beslenip düzenli çalışmaya başlıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç yıl ayakta duramadı artık koşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN