Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yardım bahanesiyle paralarını çaldılar

Karabük'te 'Seçim nedeniyle para ve gıda yardımı yapıyoruz' diyerek 84 yaşındaki Şehri ve 90 yaşındaki Mustafa Kara çiftinin evine giren 2 kişi, içinde bin 500 lira bulunan çantayı alıp kaçtı.

Giriş Tarihi: 8.10.2015 12:05
Kara çiftinin oturduğu Kurtuluş Mahallesi Efe Sokak'taki evine gelen 1 kişi, kapının önünde oturan çifte, seçim nedeniyle para ve gıda yardımı yaptıklarını söyleyerek 200 liralık banknot verdi. Kimliği belirsiz kişi, paranın 100 lirasını geri alacağını söyledi. Şehri Kara, çantasından 100 lira geri vermek için eve girerken, yardım için geldiğini söyleyen kişi de peşinden gitti. Böylece yatak odasında dolabın içinde para bulunan el çantasının yerini belirleyen kişi, daha sonra araçta bekleyen müdürünün kendilerini görmek istediğini söyleyerek çifti aracın yanına gönderdi. Ardından da eve girip içinde bin 500 lira bulunan Şehri Kara'nın çantasını alıp çıktı. 2 kişi, daha sonra plakası 'Evleniyoruz' yazısıyla kapatılan hafif ticari araca binerek uzaklaştı.

Geri dönen çift kapıyı kilitli buldu. Yedek anahtarla kapıyı açıp içeriye giren çift, çantanın olmadığını görünce polise haber verdi. Gelen polis ekibi evde inceleme yaptı. Polislere olayı anlatan Şehri Kara, "Paramızı geri getirin güzel oğlum, yalvarıyorum size. Ben doktora gideceğim o parayla" diyerek ağladı. Mustafa Kara da "Ben 90 yaşında ihtiyar bir adamım. Paramızı geri getirin. Bizim yiyeceğimiz, içeceğimiz o. Elim ayağım tutmuyor" dedi. Polis, 2 kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yardım bahanesiyle paralarını çaldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN