Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eş başkan!

Amatör futbolcu Eyüp Aktaş, para vermesine rağmen kulübü Aksu Ferrokrom Spor lisansını çıkarmadı. Buna kızan Aktaş, futbol kulübü satın aldı. Lisansına kavuşan adam eşi İnci'yi de başkan yaptı

Giriş Tarihi: 14.10.2015
Eş başkan!
Antalya'da fıkraları aratmayan bir azim mücadelesi yaşandı! Kentte yaşayan Eyüp Aktaş (31), 7 yaşından bu yana birçok kulüpte amatör futbolcu olarak top koşturdu. Geçen yıl kariyerine Aksu Ferrokrom Spor'da devam etme kararı aldı. Aynı zamanda kuyumcu dükkânı işleten futbolcu burada bir türlü beklediği lisansını alamadı. Defalarca bu isteğini yöneticilere ve antrenöre dile getirdi. En son gidişince lisans çıkarmanın maliyetli olduğu, bu yüzden işlemlerin ağırdan alındığı belirtildi. Kulübünün lisanslı oyuncusu olmak isteyen Aktaş, yönetime, maliyeti karşılayacağını belirtti. Gerekli olan 750 TL'yi verdi. Sabırsızlıkla prosedürlerin tamamlanmasını bekledi. Ancak, günler, haftalar hatta aylar geçti. Dayanacak gücü kalmadı. Kulüpten ayrıldı. Ancak, hayalinden vazgeçmedi. 'Eğer futbolcu olarak lisans alamıyorsam, kulüp satın alırım, lisans çıkartırım' diyerek futbol kulübü aramaya başladı.

EŞİM SÜREKLİ MAÇ İZLEMEYE BAŞLADI
En sonunda bir kulüp satın aldı. Başkan olarak da ev hanımı olan eşi İnci Aktaş'ı atadı. Kısa zamanda lisansına kavuştu. İşte tüm bu ilginç anıların sahibi olan amatör futbolcu ve kuyumcu olan Aktaş, "Lisans ücretini vermeme rağmen lisansım çıkarılmadı. Bu duruma çok kızdım, içerledim. Hırs yaptım. Satın almak için kulüp aramaya başladım. Antalya Denizgücü Spor Kulübü'nü aldım. Kulübün adını da mahallemin adı Cihadiye ile değiştirdim. Futbol oynamak istediğim için başkanlık koltuğuna da eşimi oturttum. Eşim futboldan nefret ederdi ama onu başkan yapınca artık futbol maçlarını izler oldu."

KAYNAK: TAKVİM
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eş başkan!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN