'da avukata

'da Avukat Aydın Günaydın, bürosunda uğradığı da yaralandı.

Giriş Tarihi: 14.10.2015 21:56
Sakarya'da avukata silahlı saldırı
Avukat Günaydın, merkez Adapazarı ilçesi Atatürk Bulvarı'nda bir iş hanındaki bürosunda kimliği belirsiz bir kişi tarafından ya uğradı. Ayağından yaralanan Günaydın, 112 Acil Servis ekiplerince Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Polis, Günaydın'ın bürosunda araştırma yaptı, saldırganı yakalamak için çalışma başlattı.

Olay yerine gelen Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Avukat Günaydın'ın ayağından yaralandığını, hayati tehlikesinin bulunmadığını söyledi.

Saldırgan ile Günaydın arasında tartışma dahi olmadığını ifade eden Kazan, şunları belirtti:

"Saldırgan, avukat arkadaşımızı görür görmez ateş etmiş. Belliki bu işi kafasına koyarak ve planlayarak gelmiş. Meslektaşımıza çok geçmiş olsun. Böyle bir saldırıyı lanetliyoruz. Avukata saldırmak demek o ülkenin huzuruna saldırmaktır, o ülkenin güvenine saldırmaktır. Çünkü avukat tüm yurttaşlarımızın hakkını hukukunu temsil eder. Avukat, onların hak arama güvencesidir. Avukat olmadan etkin bir hak arama mücadelesi sağlıklı bir şekilde verilemez. Hepimiz çok daha duyarlı olmalıyız. Saldırıların kaynağına ulaşacak araştırmalar içinde olmalıyız. Bu kişilerin psikolojisine eğilmeliyiz. Neden bir insan avukata, hakime, savcıya saldırır, neden öldürme veya yaralama girişiminde bulunur. Bunlar vahim işaretlerdir. Bu tür saldırıların tekrarlanmaması adına failin hak ettiği cezayı alması için olayı sonuna kadar takip edeceğiz. Emniyet güçlerimiz de olayı sonuna kadar araştıracaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sakarya'da avukata silahlı saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN