Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hırsız çaldıdığı paraları kontrol etti!

Muğla'nın Fethiye ilçesinde iki ayrı iş yerine giren çocuk hırsızın, çaldığı paralarının sahte olup olmadığını ışığa tutarak incelemesi dikkat çekti. Pişkin hırsız, çekmecede gördüğü bozuk paraları ise çevreye fırlattı.

Giriş Tarihi: 15.10.2015 09:49 Güncelleme Tarihi: 15.10.2015 10:47
Fethiye'nin Atatürk Caddesinde Kadir Bülbül'e ait çerezciye gece saat 01.05'te gelen 15-16 yaşlarındaki kimliği belirsiz hırsız, zorladığı kapıyı açamayınca camı cebinden çıkardığı tornavida ile kırdı. Bu sırada elini cam kesince dükkanın içinde tezgah üzerindeki peçete ile elindeki kanları temizledi. Güvenlik kameralarını hiçe sayan ve yüzünü saklamayan pişkin hırsız, tezgahtaki çekmecede bulunan paralara yöneldi. Bozuk paraları beğenmeyen hırsız, Bülbül'e dedesinden kalan hatıra paralar ile bozuklukları çevreye saçtı. Çekmecedeki bir miktar kağıt parayı eline alan hırsız, bu kez paraları ışığa tutup sahte olup olmadıklarını kontrol ettikten sonra cebine attı. Dükkanın içinde dolaşan hırsız, fark ettiği kasada bulunan ve bir gün öncenin hasılatı olan 3 bin TL'yi de cebine koyarak, kırdığı camından dışarı çıkıp kayıplara karıştı.
PARA BULAMAYINCA AYAKKABI ÇALDI
Bir gün sonra aynı saatlerde bu kez hal civarındaki Mustafa Akyürek'e ait ayakkabı mağazasına camı kırıp aynı yöntemle giren aynı hırsız, dükkanın içinde para aradı. Dükkandaki az miktarda bırakılan bozuk paralarla gözüne kestirdiği 2 çift ayakkabı çalarak kayıplara karıştı. İki olayda da rahat tavırlarıyla dikkat çeken ve eşkali belirlen hırsızın yakalanması için çalışma başlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hırsız çaldıdığı paraları kontrol etti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN