Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erken doğum yaktı

Giriş Tarihi: 16.10.2015
Erken doğum yaktı

33 yıl bekledikleri ilk çocuklarına Gürcistan'da taşıyıcı annelik yöntemiyle kavuşan çiftin ikinci bebekleri 2 gün erken doğdu. 180 günlük yasal süreden önce gelen bebeğe el konuldu, anne hapse atıldı...

Trabzonlu çiftin evlat hasreti, Gürcistan'daki taşıyıcı annelik yöntemi sayesinde sona erdi. 33 yıl sonunda bir kız bebekleri olan Nazmiye- Cemal Şahin'in ikinci çocukla perçinlemek istedikleri mutluluk, tam bir hüsranla bitti. 60 yaşındaki çift, bebeğin, yasalar gereği 2 çocuk arasında 180 gün olması gereken zamandan 2 gün önce doğmasıyla şoke oldu. Bebeğini Türkgözü Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye getirmek isterken yakalanan Nazmiye Şahin tutuklanıp hapse atıldı. Minik yavru da bir koruyucu aileye verildi. Yaşadıklarına inanamayan Cemal Şahin, eşinin yaklaşık 1 aydan beri cezaevinde yattığını söyledi. Şahin, "Kızımız Ayla Naz'ın nüfus cüzdanını veren Türk Konsolosluğu oğlumuzun nüfus cüzdanını vermiyor. Bizim iki çocuğumuz arasında 178 gün fark varmış. Nüfus cüzdanı verilmedi ve yardımcı olunmadı" dedi.

HER KAPIYI ÇALDIK
Eşinin ve oğlunun kurtarılması için çalmadık kapı bırakmadığını söyleyen Cemal Şahin, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na da bir mektup yazarak yardım istedi. Acılı baba şöyle konuştu: "2 gün... Sadece 2 gün bizi yaktı. Kendi imkanlarımız dahilinde her kurumla görüştük. Ama hiçbir sonuç alamadık. Maddi-manevi büyük sıkıntı içindeyiz. Devlet büyüklerimizden bize yardım etmesini istiyoruz."

KAYNAK: TAKVİM
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erken doğum yaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN