Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlü profesör 2.5 milyonu durağa bırakmış

Ceza hukukçusu Prof. Dr. Erdener Yurtcan, telefonda kendisini başsavcı olarak tanıtan dolandırıcılara 4.5 milyon lirasını kaptırdı

Giriş Tarihi: 16.10.2015
Ünlü profesör 2.5 milyonu durağa bırakmış
Telefon dolandırıcılarının son kurbanı ceza hukukçusu Prof. Dr. Erdener Yurtcan'ın nasıl dolandırıldığının ayrıntıları ortaya çıktı. Dolandırıcılara üç ayrı seferde toplam 4.5 milyon lira kaptıran Yurtcan'ın 2.5 milyon lirayı otobüs durağına bıraktığı öğrenildi. Türkiye'nin önde gelen ceza hukuku uzmanlarından Prof. Dr. Yurtcan'ı telefonla arayan kişi, büyük bir operasyon yürüttüklerini banka hesaplarına terör örgütü tarafından girildiğini söyledi. Arayan kişi, Anadolu Adliyesi Başsavcısı Fehmi Tosun'un da durumdan haberi olduğunu, bankadaki parasını çekerek kendilerine vermelerini, operasyonun bitmesinin ardından Merkez Bankası hesabından geri ödeneceğini söyledi. Kendisine arayan kişilere ve bahsettikleri operasyonun gerçek olduğuna inanan Prof. Dr. Erdener Yurtcan'ın önce Sarıyer'de bir banka şubesine giderek 600 bin dolar çektiğini ve bunu aynı bölgedeki dolandırıcılara elden teslim ettiği öğrenildi. Daha sonra bir başka banka şubesine giden Prof. Yurtcan'ın bu kez 2.5 milyon lira çekerek bunu dolandırıcıların söylediği Kağıthane, Sanayi Mahallesi'nde bir otobüs durağının arkasına bıraktığı belirtildi. Aynı gün içinde meydana gelen bu olayların ardından Prof. Yurtcan'ın internet bankacılığıyla dolandırıcıların hesap numarasına 400 bin lirayı EFT yöntemiyle gönderdiği tespit edildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olayın ortaya çıkması üzerine polis, 400 bin liranın havale edildiği hesaba bloke koydurmak için harekete geçti. Ancak dolandırıcıların 300 bin lirayı çektiği tespit edildi. Kalan 100 bin lira bloke koyularak kurtarıldı. Olayla ilgili polis tarafından geniş çaplı bir soruşturma açıldı. Güvenlik kameraları incelemeye alınırken paranın havale edildiği banka hesabı da takibe alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü profesör 2.5 milyonu durağa bırakmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN