Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dolandırıcılar cirit atıyor

İstanbul'da dolandırıcıların gazabından, haberciler bile kurtulamıyor: Turistleri dolandıran taksicilerin haberini yapmak isteyen TV muhabiri de dolandırıldı!

Dolandırıcılar cirit atıyor
Bir TV kanalında muhabir olarak çalışan Emre Saygı, İstanbul Sultanahmet'teki turistlerin taksiciler tarafından dolandırıldığı iddiasını araştırmak ve haber yapmak istedi. Turist kılığına giren Saygı, ticari bir taksiye bindi. Taksi şoförüne Dolmabahçe'ye gitmek istediğini söyledi. Takside kaldığı sürece arkadaşı ile İngilizce konuşarak kendisine turist süsü verdiler. Dolmabahçe'ye geldiklerinde taksimetrede 75 TL ücret yazmasına rağmen taksi şoförü 185 lira istedi. Emre Saygı ise ücretin çok fazla olduğunu söyleyerek taksimetrede yazan ücreti vermek istedi. Taksi şoförü Mustafa N., istediği parayı vermeyen Emre Saygı'ya hakaret etmeye başladı. Taksiden inen Saygı, soluğu savcılıkta aldı. Savcılık olayla ilgili başlattığı soruşturma sonunda haberi de dikkate alarak Mustafa N. hakkında "dolandırıcılık" ve "hakaret" suçu kapsamında dava açtı.

SAHTEKÂRLAR YAKALANDI

SAHTE MÜFETTİŞ
İstanbul Bakırköy'de tekstil atölyeleri ve inşaat şirketlerine sahte müfettiş kartıyla giden iki dolandırıcı yakalandı. Sigortasız işçi çalıştırma cezası kesen dolandırıcılar, gözaltına aldı.
SAHTE POLİS

İstanbul Beylikdüzü'nde polis önceki gece Mehmet G. ve Gökhan B.'yi durdurdu. Sahte polis kimliği gösteren ve üzerlerinden iki silah ile çok sayıda senet çıkan iki kişi tutuklandı.
SAHTE SAVCI

İstanbul Avcılar'da oturan emekli baş komiser Mehmet A.'yı arayan telefon dolandırıcısı, kendisini savcı olarak tanıttıktan sonra 80 bin lira istedi. Şüphelenen emekli baş komiser, polise başvurdu. tele-dolandırıcı suçüstü gözaltına aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolandırıcılar cirit atıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN