- uygulaması nasıl çalışır?

Emeklilik bir çok çalışanın hayali. Çalışanların çoğu ne zaman emkli olurum sorusunun yanıtını arıyor. tarafından emeklilik konusunda bilgi alınabilmesi için "" uygulaması oluşturuldu. Bu uygulama sayesinde ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtını kolayca öğrenebilirsiniz. Peki nasıl kullanılır? Detaylar haberimizde

Giriş Tarihi: 19.10.2015 11:41 Güncelleme Tarihi: 19.10.2015 11:42
SGK - Ne zaman emekli olurum uygulaması nasıl çalışır?
Emeklilik için bir çok çalışan gün sayıyor. nezaman emekli olurum sorusunun yanıtını öğrenmek için artık parmak hesabı yapmaya gerek yok. trafından hayata geçirilen bir uygulama sayesinde ne zman emekli olabileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz. Peki SGK uygulaması nasıl kullanılır? İşte detaylar!

Emeklilik konusunda şartların kapsamlı bir şekilde hazırlanması, sigortalı kişilerin hesaplama yapmasını oldukça zorlaştırıyor. SGK tarafından oluşturulan sayesinde online olarak işlem yaparak emeklilik tarihinizi öğrenmek ise oldukça basit. Üstelik ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden yapılan işlemler sayesinde herhangi bir hesaplama işleminin yapılmasına da gerek kalmıyor. Bu yüzden emeklilik konusunda tüm işlemleri kolaylaştırmak ve resmi, güncel bilgileri öğrenmek isteyenlerin ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanması gerekiyor. Ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


SGK NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM UYGULAMASI İÇİN TIKLAYIN!

Ne Zaman Emekli Olurum uygulaması nasıl kullanılır?

Ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden işlem yapacak kişilerin SGK tarafından ayrı bir sayfa üzerinden kullanıma sunulan uygulama sayfasına giriş yapması gerekmektedir.

Sayaya giriş yapıldığında hesaplamaları yapılması için kişilerin sigorta bilgilerini girmesi gerekmektedir. Sigorta bilgilerinin girilmesi sırasında ne zaman emekli olurum uygulaması tarafından doğru bir şekilde hesaplama yapılabilmesi için kişilerin dikkat etmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

Doğru ve güncel bilgilerin girilmesi gereken sisteme yanlış ya da güncel olmayan eski bilgilerin girilmesi halinde, yapılacak hesaplamalar doğru olmayacaktır. Bu nedenle öğrenilecek olan bilgiler de sigortalı kişilerin hiçbir işine yaramayacaktır. Bu nedenle ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden işlem yapılırken, belirtilen detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Sigorta bilgileri konusunda güncel bilgilerini bilmeyen kişiler hizmet dökümü alarak güncel bilgilerine erişim sağlayabilir. Bu konuda yapılacak işlemler daha güvenli ve doğru bir şekilde tamamlanabilecektir ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden yapılacak işlemlerde ücret verilmesine gerek kalmadığı gibi istenilen zaman online olarak bilgi alınabilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK - Ne zaman emekli olurum uygulaması nasıl çalışır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN