Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhuriyet Bayramı kaç gün tatil

Giriş Tarihi: 20.10.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 13:08
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kaç gün tatil

kaç gün tatil olacak sorusunun cevabı merak konusu. 29 Ekim perşembe gününe denk geliyor. Peki 30 ekim tatil mi, 29 ekim 4 gün mü tatil oldu?

kaç gün tatil sorusunun cevabı için bekleyiş başladı. 29 ekim bu sene perşembe gününe denk geliyor. 30 Ekim cuma gününü de resmi tatile eklemek isteyen çalışanlar haftasonu ile birlikte 4 günlük bir tatil yapmış olacak. Ama bu konuda henüz resmi bir açıklama gelmedi. Seçimlerin de 1 Kasım Pazar gününe gelmesi 4 günlük tatil planlarını sekteye uğratıyor.

29 Ekim perşembe gününe geldiği için cumayı izin alan çalışanlar dört gün tatil yapabilecek. Turizmde 'seçim olmasa' 150 bin kişilik bir 'iç turzim' hareketliliği beklenen bu tarihlerde seyahat talebinin yarı yarıya düşmesi bekleniyor.


4 GÜNLÜK TATİL FIRSATI, HEYECANLA RESMİYET KAZANMASI BEKLENİYORHenüz resmi olarak erken seçim tarihi açıklanmamış olsa da, muhtemelen 1 Kasım Pazar günü Türkiye sandık başına gidecek ve yaklaşık 59 milyon seçmen oy kullanacak. 1 Kasım turizm için yüksek sezona denk gelmiyor; ancak 29 Ekim cumhuriyet bayramı'nın perşembe gününe gelecek olması milyonlarca çalışan için cuma günü de izin alarak 4 günlük tatil yapma fırsatı anlamına geliyor.


"150 BİN EKSTRA HAREKET"Turizm sektörü temsilcilerine göre, 4-5 günlük bu tür tatiller yaklaşık 150 bin kişilik bir ekstra hareketin oluşmasına yol açıyor. "Beyaz Türkler oy kullanmaya dönmüyor, tatiline devam ediyor" görüşüne tam olarak katılmayan turizmciler, seçimin tatile çıkan kişi sayısını da tatil süresini de yakından etkilediğini dile getiriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kaç gün tatil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN