Boşandığı karısından 10 bin lira tazminat alacak

Bursa'da boşandığı eşinden 10 bin lira tazminat almasına karar verilen koca "Parayı, anneye verilen kızımın velayetini almak için kullanacağım" dedi

Giriş Tarihi: 20.10.2015
Boşandığı karısından 10 bin lira tazminat alacak
Bursa'da bir nakliye firmasında şoförlük yapan 39 yaşındaki Mustafa Pire ile 35 yaşındaki S.P., 16 yıl önce evlendi. Ailevi sorunlar yaşayan çift ilk, dört yıl önce boşanma davası açtı. Ancak mahkeme bu talebi reddetti. İki çocuklu çiftten anne S.P.'nin çocuklarıyla evi terk etmesi üzerine Mustafa Pire, yine boşanma davası açtı. Bursa'da görülen davada kadını evlilik kurumu içindeki davranışları nedeniyle ağır kusurlu bulan hâkim, bir hastanede hasta bakıcı olarak çalışan S.P'nin 6 bini maddi, 4 bini de manevi olmak üzere toplam 10 bin lirayı davacı kocaya tazminat olarak ödemesine karar verdi. Çiftin çocuklarından birinin velayeti de babada kaldı. "Çoğu zaman kocaların kadına tazminat ödediğini duyuyordum. Bu kez hâkim, çocuklarımın annesini bana tazminat ödemeye hükmetti" diyen Mustafa Pire sözlerine şöyle devam etti:

'ERKEKLER DE MAĞDUR'
"Bu parayı, çocuklarımın geleceği ve eşimde kalan küçük kızımın velayetini almak için harcayacağım. 'Kadınlar mağdur' deniyor ama aslında erkekler mağdur. Seslerini duyuramıyorlar. Eşimde kalan küçük kızımla beni görüştürmüyorlar. Bende kalan büyük kızım ise istediği zaman annesini görebiliyor. Böyle olunca çocukların da arası bozuldu."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boşandığı karısından 10 bin lira tazminat alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN