Gökyüzündeki gizemli şehir

Çin'in iki kentinde, bulutların arasında beliren kale görünümlü gizemli şekilleri gören binlerce kişi hayrete düştü. Halkın kaydettiği bu görüntüyü izleyen bazı teorisyenlerin "Bu paralel evrene açılan bir kapı mı" sorusu milyonları ürküttü

Giriş Tarihi: 22.10.2015
Gökyüzündeki gizemli şehir
Çin'in Jiangxi ve Foshan kenti sakinleri, geçtiğimiz hafta gökyüzünde aniden beliren kale görünümlü gizemli şekilleri görünce hayretlere düştü. Birçok Çinli cep telefonlarıyla kaydettikleri görüntüleri sosyal paylaşım sitelerinde paylaşınca komplo teorisyenleri için yeni bir malzeme doğmuş oldu. Görüntüler, video paylaşım platformu YouTube'da, haftanın en çok izlenenleri arasına girdi. Bir kısım teorisyen bunun aslında ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) gizli projesi Blue Beam'in bir testi olduğu iddiasını ortaya attı. NASA'nın uzaya dev cihazlarla görüntü yansıtması esasına dayanan projeyle Hz. İsa'nın dünyaya yeniden gelişinin hologram canlandırmasını yapmak istediği öne sürülmüştü. Kimileri ise uzaylıların dünyayı istila etmeden önce bu görüntülerle insanlara mesaj verdiğini öne sürdü. Bazı teorisyenler ise Albert Einstein'in ortaya attığı "paralel evren" iddiasında bulundu. "Bu paralel evrenin kapısı mı" diye soranlar "Paralel evrende var olabilecek bir yaşamın izdüşümü yansıdı" yorumları yapıldı.

BİLİM 'BU DEV BİR SERAP' DİYOR
Bilim insanları ise gökyüzünde süzülen bu şehrin aslında "Fata Morgana" denilen doğa olayının bir sonucu olduğunu belirtti. Atmosferbilimci Jill Coleman "Isınan hava yükselirken, kendisinden daha sıcak bir hava katmanıyla karşılaştığında sıcaklık terslemesinden halk arasında 'serap' dediğimiz 'Fata Morgana' optik olguları oluşur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökyüzündeki gizemli şehir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN