Giriş Tarihi: 23.10.2015 15:16 Güncelleme Tarihi: 23.10.2015 15:23
Havalar nasıl olacak? - Hafta sonu hava durumu

İzmir, Aydın, Manisa, Balıkesir ve Çanakkale'nin ilçelerinde kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin büyük bir kesiminin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Marmara'nın batısı, Kıyı ve Güney Ege, Batı Akdeniz ile Kocaeli, Yalova, Bursa ve Mersin çevrelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli, yer yer şiddetli, Antalya ve Muğla çevrelerinde yerel olarak aşırı olması bekleniyor.


Hava sıcaklığı, Türkiye genelinde yağışla birlikte 3 ila 5 derece azalacak.


Rüzgar ise genellikle güney yönlerden, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette Marmara, Güney Ege kıyıları, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi ve Batı Karadeniz'in batı kıyılarında kuvvetli, Marmara'nın kuzeydoğusu ve Antalya Körfezi ile Çanakkale çevrelerinde yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

HAFTA SONU HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!KUVVETLİ YAĞIŞYağışların; Marmara'nın batısı, Kıyı ve Güney Ege, Batı Akdeniz ile Kocaeli, Yalova, Bursa ve Mersin çevrelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli, Antalya ve Muğla çevrelerinde şiddetli ve yer yer olarak aşırı olması beklenirken, Meteoroloji, ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini bildirdi.


KUVVETLİ RÜZGARMeteoroloji ayrıca "Rüzgarın, Marmara, Güney Ege kıyıları, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi ve Batı Karadeniz'in batı kıyılarında kuvvetli, Marmara'nın kuzeydoğusu ve Antalya Körfezi ile Çanakkale çevrelerinde yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir" uyarısı yaptı.


BAZI İLLERDE HAVA DURUMUANKARA: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. (20)

İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuvvetli ve çok kuvvetli yer yer şiddetli olması bekleniyor. (18)

İZMİR: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuvvetli ve çok kuvvetli yer yer şiddetli olması bekleniyor. (21)

ADANA: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 28)

ANTALYA: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuvvetli ve çok kuvvetli, zamanla etkisini arttırarak şiddetli ve yerel olarak aşırı olması bekleniyor. (23)

SAMSUN: Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı.(25)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. (14)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (25)


BÖLGELERDE HAVA DURUMUMARMARA: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin batısı ile Kocaeli, Yalova ve Bursa çevrelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli yer yer şiddetli olması bekleniyor.

EGE: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kıyı ve Güney Ege'de kuvvetli ve çok kuvvetli, yer yer şiddetli, Muğla çevrelerinde yerel olarak aşırı olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı Akdeniz ile Mersin çevrelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli, Antalya çevrelerinde şiddetli ve yerel olarak aşırı olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri ile Samsun çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı ile Erzurum, Muş ve Bitlis çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır ve Adıyaman ile sabah saatlerinde Batman ve Mardin çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak? - Hafta sonu hava durumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN