Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ory'nin kolu 'Viyana'ya takıldı!

Fransız lisesindeki sivri teller 15 yaşındaki Ory'nin koluna saplanıp işlev kaybına yol açtı. Okul yöneticileri hakkında açılan soruşturma, Viyana Antlaşması gereğince takipsizlikle sonuçlandı

Giriş Tarihi: 23.10.2015
Ory'nin kolu 'Viyana'ya takıldı!
Özel bir Fransız lisesinin bahçesinde koluna saplanan sivri teller nedeniyle kolunda sinir kaybı meydana gelen Ory Madra'nın ailesinin şikâyeti üzerine okul yöneticileri hakkındaki soruşturma, takipsizlikle sonuçlandı. Ory'nin, resmi tatil olmasına rağmen okulun farklı prosedürü nedeniyle etüt eğitimini tamamlamak için okula gittiği ancak öğretmeninin gelmemesi üzerine diğer öğretmenler tarafından bahçeye gönderilerek oyun oynamaları için serbest bıraktığı anlatıldı. Ory sol kolu, oyun oynarken kaçan topu almak için tırmandığı sırada tellere saplandı. Talihsiz çocuğun ciddi bir şekilde yaralanması üzerine okul yönetimi, Ory'yi aceleyle özel bir hastaneye gönderdi. Sol kolundaki sinirlerin kesilmiş olduğu ve işlev kaybı meydana geldiği belirlenen Ory, ameliyat edildi.

SORUŞTURMA YAPILAMAZ

Takipsizlik kararında, Ory'nin gittiği okulun Fransa Başkonsolosluğu'na ait özel okul statüsünde olduğu, okul müdürünün Fransa Dışişleri Bakanlığı'nca atandığı kaydedildi. TC'nin de tarafı olduğu Viyana Sözleşmesi'nin 1. Maddesi gereği Fransa Başkonsolosluğu'na ait okulun ve okula Fransa devleti tarafından atanmış müdür ve diğer görevlilerin, Fransa Başkonsolosluğu görevlileri olması nedeniyle haklarında soruşturma yapılmasının mümkün olmadığı belirtildi. Dosya, kapatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ory'nin kolu 'Viyana'ya takıldı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN