Hisse kavgasını bilirkişi çözecek

Giriş Tarihi: 25.10.2015
Hisse kavgasını bilirkişi çözecek

Güney Filmcilik'teki hisselerinin sahte imzayla azaltıldığını öne süren Yılmaz Güney'in kızı Güney Pütün, üvey annesinden şikâyetçi olmuştu. Konuyla ilgili bilirkişi atayan mahkeme, 30 gün içinde rapor istedi

Yılmaz Güney'in (Yılmaz Pütün) kızı Güney Pütün, babasından miras kalan Güney Filmcilik'in genel kurullarında yerine sahte imza attırdığı iddiasıyla üvey annesi ve ortağı olan Fatoş Güney'den şikâyetçi oldu. Savcılık şüpheli beyanı, tanık beyanları ve tutanaklar üzerinde yaptığı inceleme sonucu Fatoş Güney hakkında resmi belgede sahtecilik, şirket veya kooperatif hakkında yanlış bilgi vermek suçları kapsamında iddianame düzenledi.

'HABERİ VARDI'
İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada Yılmaz Güney'in eşi sanık Fatoş Güney ifade vermiş, uzun zaman geçtiği için Pütün'ün yerine kimlerin imza attığını hatırlamadığını söylemişti. Her şeyin yeminli müşavirlik tarafından usulüne uygun yürütüldüğünü belirten Fatoş Güney, "Güney Pütün babasının vefatından 30 yıl sonra mirasına sahip çıkmak istiyor" demişti. Mahkeme, geçtiğimiz günlerde görülen ikinci duruşmada Güney Pütün'e ait daha önce alınan imza örnekleri ile dosyanın bilirkişiye havale edilmesine hükmetti. Dosya bilirkişiye verildi ve 30 gün içinde raporun hazırlanıp mahkemeye teslim edilmesi istendi.

PÜTÜN: İMZA BENİM DEĞİL
Şikayetçi Güney Pütün, şu ifadeyi vermişti: "Şirketin genel kurul toplantılarından haberim olmadı. 2011'de yaptığım araştırmada toplantılara bizzat katıldığım ve imza attığıma dair tutanak tutulmuş. Birden fazla toplantıda var göstermişler. Kimseye vekaletname vermedim. Haberim olmadan şirketteki payım azaltılmış. Fatoş Hanım'ın bu işleri yaptığını düşünüyorum. Hisse payım azaltıldığı için maddi ve manevi zarara uğradım şikâyetçiyim."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hisse kavgasını bilirkişi çözecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN