kaç? ?

kaç? ? Türkiye'de ? Saatler ne zaman geri alınacak? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 26.10.2015 09:42
Saat kaç? Saatler geri alındı mı?
Bütün dünyada lerin geri alınması işlemi 25 Ekim Pazar günü gerçekleştirildi. Türkiye'de ise seçimler dolayısıyla saatleri geri alma işlemi 8 Kasım Pazar gününe ertelendi. Ancak dünya saatlerine entegre olan bir çok elektronik cihaz otomatik olarak kendi saatini bir saat geri aldı. Bu da vatandaşlar da büyük bir kafa karışıklığı yarattı. Vatandaşlar halen saatin kaç olduğunu çözmeye çalışıyor. ? ? İşte cevabı!

Saatler tüm dünya'da bir saat geri alınarak kış saati uygulamasına geçildi. Türkiye'de ise seçimler dolayısıyla kış saati uygulamasının başlangıç tarihi 8 Kasım'a ertelendi. Ancak bazı elektronik aletler otomatik olarak kendi saatini bir saat geri aldı. Bu durum da vatandaşlarda kafa karışıklığına yol açtı. Herkes saat kaç sorusunun cevabını aramaya koyuldu.

Akıllı telefonunuz veya bilgisayar ve tabletinizin saat ayarı "otomatik olarak ayarla" seçeneğinde ise muhtemelen saati şu an bir saat geri kalmış durumda. O yüzden kolunuzdaki veya evinizin duvarındaki saate güvenmenizde fayda var. Çünkü Türkiye'de şu an için hiç bir saat değişikliği yok. Otomatik ayarla seçeneğinden çıkartarak elektronik cihazınızın saatini kendiniz ayarlamanızda fayda var. Yoksa bu durum sizin için bir çok karışıklığa sebep olabilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saat kaç? Saatler geri alındı mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN