Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lüks dairesini bağışladı cenazesi ortada kaldı

Mirasını eğitim kurumlarına bağışlayan emekli öğretmenin cenazesi mezar parası yüzünden 2 gün morgda kaldı. Cenazenin kimsesizler mezarlığına defnedilmesini belediye önledi

Giriş Tarihi: 28.10.2015
Lüks dairesini bağışladı cenazesi ortada kaldı
Kadıköy'deki lüks dairesini Darüşşafaka'ya bağışlayan emekli öğretmen Seyyare Ergin'in (91) cenazesi ortada kaldı. Mezar parasını Darüşşafaka karşılamayınca 2 gün morgda bekletilen Ergin'in cenazesinin kimsesizler mezarlığına gömülmesini devreye giren Mezarlıklar Müdürlüğü önledi. Eşini kaybeden ve tek başına yaşadığı Moda'daki dairesini ölmeden önce Darüşşafaka'ya bağışlayan emekli öğretmen Seyyare Ergin 3 gün önce vefat etti. Ergin annesinin kabrinin bulunduğu Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilmek istediğini vasiyet etti. Ancak annesinin mezar yeri bulunamadı.

İKİ GÜN MORGDA KALDI
Yeni mezar yeri için ise 9 bin TL istendi. Bunun üzerine Ergin'in arkadaşları mal varlığını bağışladığı Darüşşafaka'ya başvurdu. Darüşşafaka yetkililerinden ise bağışların eğitime harcandığı, mezar yeri için para veremeyecekleri, ama ölüm ilanı verebilecekleri yönünde bir yanıt alındı. Bu süreçte cenaze 2 gün morgda kaldı. Hayırsever öğretmen Ümraniye'deki kimsesizler mezarlığına defnedilmek üzereyken son anda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü'nün girişimi sonucu hayırsever öğretmenin annesinin mezarı bulundu. Emekli öğretmen Seyyera Ergin, bugün Karacaahmet'teki Şakir'in Camisi'nde ikindiyi müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Karacaahmet Mezarlığı'nda annesinin mezarına defnedilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lüks dairesini bağışladı cenazesi ortada kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN