Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asırlık çınarlar sandık başında

Cumhuriyet tarihinin en çok seçim görenleri olan 100 yaş üstü dedelerimiz ninelerimiz yakınlarının yardımıyla vatandaşlık görevlerini yerine getirdi

Giriş Tarihi: 2.11.2015
Asırlık çınarlar sandık başında
Tokat Yeşilyurt'ta oğlu ve torunlarıyla yaşayan 115 yaşındaki Hüseyin Yavuzkurt, sandığa giderek oyunu kullandı. Siirt'in Eruh ilçesine bağlı Gedikkaşar köyünde yaşayan 104 yaşındaki Mehmet Esen de oyunu kullandı. Yakınlarının yardımıyla oy kullanmak üzere Eruh ilçe merkezindeki 75. Yıl İlköğretim Okulu'na giden Esen, seçimlerin ülkeye barış, huzur ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu. Rize'nin Güneysu ilçesinde kızı ve torunlarıyla yaşayan 106 yaşındaki Meryem Baltacı da sandığa giderek oyunu kullandı. Başköy köyünde yaşayan Meryem Baltacı, torunu Mustafa ve gelini Emine Baltacı'nın yardımı ilçe Başköy İlköğretim Okulu'na giderek oyunu kullandı.

2 ÇOCUK, 7 TORUN SAHİBİ

Manisa Turgutlu'da da 112 yaşındaki Ayşe Karabüber, oğlu ve torunun yardımıyla oyunu kullandı. Sandık başına tekerlekli sandalyeyle gelen 2 çocuk, 7 torun sahibi Karabüber "Kadınlara seçme ve seçilme hakkı verildiğinden beri, oy kullanıyorum. Ülkeye hayırlı olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asırlık çınarlar sandık başında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN