Ünlüler sandığa koştu

Giriş Tarihi: 2.11.2015
Ünlüler sandığa koştu

Kasım 2015 genel seçimlerinde sanat dünyasının ünlü isimleri de sabah erken saatlerden itibaren oylarını kullanarak yurttaşlık görevini yerine getirdi

Cem Yılmaz

'BİR BİLDİĞİNİZ VARDIR'

Ünlü komedyen Cem Yılmaz Beşiktaş Lütfi Banat İlkokulu'nda oy kullandı. 1243 numaralı sandığa gelen Yılmaz, sandık görevlilerinden oy pusulasını aldıktan sonra kabine gitti. Yılmaz, kabine gireceği sırada önüne çıkan bir basın mensubuna kabini işaret ederek, "Buyrun, belki bir bildiğiniz vardır" diye espri yaptı. Daha sonra oy kullandığı kabinden çıkan Cem Yılmaz, oy pusulasının bulunduğu zarfı sandığa attı. Bu sırada "Zarf açıldı" şeklinde espri yapan Yılmaz, sandık görevlilerini güldürdü.

Sezen Aksu


'GÖREVİMİ YAPTIM'

Sezen Aksu, oyunu Beykoz Sedat Simavi İlkokulu'nda kullandı. Aksu'nun yürümekte güçlük çektiği görüldü. Oyunu 1266 numaralı sandıkta kullanan Aksu, daha sonra okuldan ayrıldı. Seçim sonuçlarının hayır getirmesi temennisinde bulunan Aksu, "Vatandaşlık görevimi yerine getirdim" dedi.

Hülya Avşar


'TÜM KÖTÜLÜKLER GİTSİN'

Ünlü sanatçı Hülya Avşar, oyunu Sarıyer Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde kullandı. Oyunu kullanmak için 1021 nolu sandığa gelen Avşar'a, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sandık görevlileri ile de şakalaşan Avşar, daha sonra oyunu kullandı. Avşar oy pusulasını sandığa atarken "PKK ve tüm kötülükler gitsin" dedi.

Oktay Kaynarca


DOĞRUYU BULACAĞIZ'

Oyunu Bebek Tevfik Fikret İlkokulu'nda kullanan oyuncu Oktay Kaynarca, "Galiba bir seçim daha bekliyor bizleri. Doğruyu bulacağız bir şekilde. On kere vermemiz gerekirse de on kere vereceğiz" dedi.

Yılmaz Erdoğan


'3 AY SONRA GÖRÜŞÜRÜZ'

Yılmaz Erdoğan ve eşi Belçim Bilgin oyunu Lütfi Banat İlkokulu'nda kullandı. Basın mensuplarına açıklama yapan Erdoğan, "Tekrar seçimde görüşürüz. 3 ay sonra görüşürüz" dedi.

Tarkan Tevetoğlu


'BARIŞ DOLU GÜNLER'

Sanatçı Tarkan Tevetoğlu oyunu kullanmak üzere Tarabya'daki Yeni Çamlık Sitesi Yönetim Binası'nda kurulan 1264 numaralı sandığa geldi. Oy kullanma kabinine geçmeden oy pusulası ve zarfı almayı unutan Tevetoğlu, sandık görevlilerinin ikazı üzerine oy pusulası ve zarfını alarak, oyunu kullandı. Tevetoğlu, "Barış dolu günler bekliyoruz, huzur dolu günler bekliyoruz" dedi.

Halit Ergenç- Bergüzar Korel


'HALKIN İRADESİ NEYSE'

Halit Ergenç- Bergüzar Korel çifti Etiler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde oy kullandı. Oy pusulasında farklı bir damgadan ötürü Ergenç'in pusulası değiştirildi. Ergenç "Ülkemiz için hayırlı olsun. İnşallah hayırlı olur. Neyse halkın iradesi o çıkacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlüler sandığa koştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN