Sahte alkolün merkezi Küçükçekmece

Giriş Tarihi: 5.11.2015
Sahte alkolün merkezi Küçükçekmece

İstanbul'da sahte alkol nedeniyle ölenlerin sayısı 30'a yükseldi. 30 kişiden 18'inin Küçükçekmece'de imal edilen sahte içkiler nedeniyle öldüğü belirtildi

İstanbul'da bazı büfe ve tekel bayilerinden satın aldıktan sonra kullandıkları sahte alkol nedeniyle yaşamını yitiren vatandaşların sayısı 30'a yükseldi. 18 Ekim Pazar gecesinden bu zamana kadar İstanbul'un farklı ilçelerinde 98 kişi sahte alkol kullandıkları için zehirlenmeleri sonucunda farklı hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün başlattığı soruşturmalar kapsamında "Metil alkol" kullanarak "Mastika" ismi verilen sahte alkolün piyasaya dağıtımı ile satışını sağladıkları saptanan ve gözaltına alınan 4'ü elebaşı, 8'i büfeci, 9'u ise nakliyeci olmak üzere 21 şüpheli adliyeye sevk edilmiş, 14 kişi tutuklanmıştı. Farklı hastanelerde yoğun bakıma kaldırılan ve yaşam ünitesine bağlı halde tedavi edilmeye çalışılan altı kişinin daha son üç günlük süre içerisinde yaşamlarını yitirmesiyle birlikte ölü sayısı 30'a kadar çıktı.

ÜÇ NOKTADAN DAĞITILDI
İstanbul genelinde sahte alkol üretilen depo ve sahte alkol satılan adreslere yönelik geniş kapsamlı bir çalışma başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün tespitlerine göre; sahte içkiler İstanbul'da Bağcılar, Esenler ve Küçükçekmece'deki üç farklı noktadan sekiz ayrı büfeye dağıtıldı. Sahte alkolün merkezinin; ölümlerin en fazla yaşandığı, en riskli ilçe olan Küçükçekmece olduğunun altı çizildi. Sahte alkolün imal edildiği ölüm evlerinin de Küçükçekmece'de olduğu belirtildi. Son 18 günde 30 kişiden 18'inin Küçükçekmece bölgesinde imal edilen sahte içkiler nedeniyle öldükleri belirtildi. Alkol üretimi yapan çetenin lideri Hikmet B.'nin evinin de Küçükçekmece'de olduğu, cezaevine gönderilen Hikmet B.'nin Küçükçekmece'de imal ettiği sahte içkilerin dağıtımını da aynı bölgeye yaptırdığı tespit edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte alkolün merkezi Küçükçekmece
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN